Amy a Roger: Na cestě

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-298-5

CooBoo (2013) 978-80-7447-298-5 420

Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány?

Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo! (Založil/a: sushenka)

Morgan Matson Morgan Matson
*19.09.1981

Tereeeza
  13. 8. 2015, 23:14
"Ke hvězdám přes nepřízeň."
To byl opět tak milý příběh, Morgan Matson se čte sama a rozhodně se těším na překlad dalších děl :)
Amy a Roger má neskutečný nápad a skvělé zpracování, prokládání textu playlisty, fotkami, účtenkami, bomba. Zároveň o propojování písniček s textem bylo moc fajn a určitě si řadu z nich ještě poslechnu.
Líbí se mi, když mi není všechno naservírováno od začátku, ale řadu věcí zjišťujeme až postupně, stejně tomu bylo i tady a já si to maximálně užila. Podobně jako v knížce Léto na druhý pokus můžeme sledovat vývoj postav a vztahů mezi nimi, i když třeba často i na delší vzdálenost, za to určitě velké plus.
Výprava cti, kterou hrál Rogerův spolužák, a tajemství ohledně jejího konce mi hrozně připomnělo Ready player one :D
Dávám čtyři hvězdy, Amy a Roger se mi trefili do nálady, příběh se hodí do tohoto ročního období a vzbudí chuť cestovat, ale tak jako oni, rozhodovat se v průběhu, neplánovat :)
Tojaheva
  20. 2. 2016, 21:52
Pri cteni bylo naprosto uzasny, jak jednoduchy a uklidnujici je pribeh (i pres vsechno s otcem Amy). Velmi dobre se u ni odpociva a velmi se mi libi, ze pribeh nema zadnou namahavou zapletku.
Lucianna
  27. 10. 2014, 17:48
Po létě na druhá pokus se mi do knihy moc nechtělo, ale nakonec se ji vyzkoušela a byla více než moje očekávání :-) Líbil se mi příběh a také že ke každé kapitola byly fotky, které autorka sama vyfotila na svém roadtripu po Americe!:-) za mě 3 hvězdičky!:-) Ale chybičky své to mělo.
Nijura
  23. 3. 2014, 13:32
Já chci taky na roadtrip! Knížka je skvěle oddechová. Přesto plná emocí, ale není to žádná přeslazená romantika. Knihu skvěle doplňují fotky, playlisty a různé popisky...
LiaFee
  3. 4. 2016, 12:08
Přestože spoustu lidí nadchly playlisty a Amyiny zápisky, mě nějak nezaujaly. I tak se mi knížka líbila, ale na některých místech to bylo trochu natahané.
Demisha
  18. 4. 2016, 18:21
Na rozdíl od Léta na druhý pokus to bylo o něco slabší. Cesta po Americe byla nesmírně zajímavá a zábavná, přesto mi tam chybělo určité dobrodružné napětí, celá kniha ubíhala v poklidném tempu, možná proto jsem ji četla tak dlouho. Přestože příběh byl zajímavý, láska Amy a Rogera se stvořila prakticky ze vzduchu, na jedné stránce bylo vše jako na začátku a potom BUM? Trochu nereálné, ale playlisty a fotky spisovatelky to o něco napravily.
sallyhec
  28. 9. 2016, 12:14
Byla taková... skutečná, lidská, lehko uvěřitelná. A možná dokonce, v případě dnešních mladých lidí, i pravdivá :-). K tomu nemám co dodat. Amy, Roger, léto, Amerika, Roadtrip... Nemůžu tomu uvěřit, ale nějak se pro mne ta kniha stala emociálně nepostradatelnou :-). Až budu někdy potřebovat povzbudit a připomenout si, že i to zlé se dá zastínit krásným... ze všeho nejdříve sáhnut po této knize. Je třeba více slov? :))). "Ke hvězdám přes nepřízeň."
diaaa
  20. 1. 2015, 21:18
Obsahuje spoiler spoiler Oceňuju nápad roadtripu a přílohy, ale první pusa na straně 375 z celkových 404?? Ne to asi fakt ne.....čekala sem víc... asi romantiky,čte se to pěkně, ale chmurná atmosféra mrtvýho otce provází celou knihu.....