Varování

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

JAS - 2013
ISBN: 978-80-904936-6-7

JAS (2013) 978-80-904936-6-7 176 Ilustrace: Kříkava, Tomáš

Všude kolem nás se dějí i nepěkné věci, bohužel, jejich obětmi se stávají také děti. Ale občas "cosi" dítě varuje, zachrání ho před něčím zlým. Snad dobří duchové?!
Ilona Fryčová napsala sedm příběhů, ve kterých malí hrdinové prožívají nepříjemné okamžiky, plní nesnadné úlohy, stojí před tíživými životními situacemi. Dospělí, zdá se, nevnímají, že jejich potomky něco ohrožuje, trápí, bolí. Utápějí se ve vlastních zármutcích a problémech. A tehdy se objeví "kdosi", ten, kdo umí poradit, utěšit, nasměrovat… (Založil/a: Laponka)

Ilona Fryčová Ilona Fryčová
*1963

s-reader
  21. 9. 2013, 23:17
V povídkách Ilony Fryčové nejde o obvyklé „dobro zvítězí, zlo je potrestáno“. Nezajímá ji boj mezi dobrem a zlem. Jen pomoc a ochrana. I když například duch mrtvého dědečka provede Dimovi, klukovi, který šikanuje Lukáše, leccos špatného, nejde mu o trest nebo pomstu, ale jen o pozvednutí sebevědomí svého vnuka. Podobně v ostatních povídkách nejsou lidé exemplárně trestáni, jen se jim zabraňuje v páchání špatností.