Dobrý voják Švejk v zajetí

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3092-2

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3092-2 144

Novela Dobrý voják Švejk v zajetí je předchůdce známých Osudů dobrého vojáka Švejka. Hašek ji napsal v roce 1917 v ruském zajetí, a vydal ji v létě téhož roku v knihovničce časopisu Čechoslovák. V tomto díle se objevují zárodky budoucího Švejka, je to předzvěst epochálního díla světové literatury, kterým Osudy nepochybně jsou. Zde se čtenář setkává se Švejkem v jeho počátcích. (Založil/a: Laponka)

Jaroslav Hašek Jaroslav Hašek
*30.04.1883 - †03.01.1923

Antonín
  3. 6. 2016, 9:25
Můj milovaný Švejk. Na knížku jsem přišel v antikvariátu, tak jsem hned koupil a teď se držte za 5,-Kč. No paráda. Hned jsem se do toho pustil. Ze začátku mi to připadalo, jako kdyby to nebyl Švejk. Ale ke konci to byl celý on. Rozhodně doporučuji, jde o knihu kde se Švejk jako postava jak ji známe dnes vytvářela. Jsou tam shodné pasáže z Osudů dobrého vojáka Švejka, sice s jinými postavami. Ale jak jsem psal je to napsáno před, takže v Osudech to pan Hašek dovedl už jen k dokonalosti. Je to parádní čtení. Číst ??? Tak jestli se Vám líbili Osudy tak nepohrdnete ani touto útlou knížkou. =)