Adolf Loos - Privátní portrét

Adolf Loos - Privátní portrét

PRAGMA - 2013
ISBN: 9788073493615

PRAGMA (2013) 9788073493615 240

Díky Claire, poslední manželce Adolfa Loose, se můžeme seznámit s Loosem intimněji než ze záznamů znalců, historiků a i z jeho vlastních. Během společného života Claire a Loose slýchala jeho projevy citu, jeho opovržení, jeho aforismy a příběhy.

Tato výjimečná kniha nabízí čtenáři možnost pochopit Loose jako člověka a architekta a je určena všem těm, kdo se zajímají o jednoho z největších světových moderních architektů. (Založil/a: Laponka)

antoniana
  4. 6. 2016, 9:50
Byla jsem docela zklamaná, čekala jsem trochu něco delšího a ucelenějšího. Vzpomínky Claire Beck-Loos jsou vlastně jen takové momentky, které na sebe nenavazují a odehrály se většinou během jejich krátkého manželství. Spíš se mi to zdá jako taková sbírka aforismů významného architekta. Problém je, že když si člověk přečte něco přímo od něj (např. Řeči do prázdna) dopadne to podobně, Loos k sobě čtenáře nepustí, drží si odstup a staví před sebe jakousi ochrannou clonu. Výsledkem je, že nedokážeme za tu clonu nahlédnout a zjistit, jaký to vlastně byl člověk.