Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Věčný národ se strachy netřese

68%
3 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Věčný národ se strachy netřese Originální název: The People of Forever Are Not Afraid
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-340-0
Počet stránek: 343
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 28x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2013) 978-80-7462-340-0 343

Jael, Lea a Avišag spolu vyrůstají v malém zapomenutém izraelském městečku, chodí na střední školu, která má místo tříd karavany, a píší jedna druhé do notýsků vzkazy, aby si ulevily od nudy prostupující jejich náctiletými životy. Když musí narukovat, nepředvídatelně to promění jejich životy i přátelství, které se s vypětím sil snaží udržet.
Jael cvičí elitní střelce a flirtuje s nimi, Avišag střeží hranici a pozoruje běžence, jak se vrhají na ploty z ostnatého drátu, a Lea slouží jako vojenská policistka na kontrolním stanovišti a představuje si životní příběhy lidí, které vídá den co den přecházet na druhou stranu. Klábosí o klucích a šeptají si o stále násilnějším světě, jejž tuší kdesi mimo dohled. Bez ustání cvičí a připravují se na okamžik, který možná nikdy nepřijde. Žijí v jedinečné, jakoby zhuštěné vteřině těsně předtím, než začne jít o život. (Založil/a: Kůstka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

s-reader
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 9. 2013, 11:09
Román Šani Boianjiu zavádí čtenáře do řady neznámých prostředí. Samozřejmě, pokud mám na mysli čtenáře českého. Válka, nepřetržitý strach z útoků, bezprostřední přítomnost násilné smrti je jen jedna stránka pro nás cizího světa. Další je židovský způsob myšlení, formovaný životem ve všech koutech světa a častým pronásledováním. A pro čtenáře – muže v románu existuje ještě jedno nezvyklé zákoutí, a to ženská duše. Kombinace všech faktorů z knihy dělá přitažlivé dílo vonící exotikou, z něhož nám sice stále cosi uniká, ale co nedokážeme pochopit rozumem, to jsme schopni vnímat citem.
Lucianna
40% 40% 40% 40% 40%
  18. 12. 2014, 15:57
Určitě jsem si podle anotace představovala něco jiného. Příběh si mi nelíbil čekala jsem naprosto něco jiného než to ve skutečnosti bylo. Čekala jsem válku a tak různě. Ne výcviky, kde následně ošustí toho, koho měly vycvičit. Takže u mě PROPADÁK.
23.44
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 12. 2013, 21:55
Autorka má zajímavý a osobitý rukopis. Pro mě jsou zajímavé historické skutečnosti a nám vzdálený styl života v židovské zemi obklopené araby. Historie vytvořila z izraelských žen tvrdé osoby, které žijí rychle a bez ostychu a mají duše poznamenané tisíciletým bojem o přežití. Trochu mi vadilo, že jednotlivé postavy vyprávěly v první osobě, ale všechny měly stejný sloh. V určité části mě děj trochu ukolébal /po odchodu dívek do civilu/, jakoby to nejlepší už měl za sebou, ale konec byl zase o něco zajímavější.