Hlavolam

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5537-5

Moba (2013) 978-80-243-5537-5 264

Za slunečného srpnového dne je z vězení propuštěn dlouho vězněný muž. V jednom z deštivých dubnových dnů najdou hrající si děti jeho mrtvolu. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně? (Založil/a: Kůstka)

illy
  3. 6. 2014, 9:20
Průměrná severská krimi, kterých začíná být až moc. Potěší ne zcela tradiční závěr, jinak ale čtení které neurazí, ale ani nenadchne.
Domovoj
  27. 12. 2013, 17:50
Knihu jsem přečetla jedním dechem a pro mě jednoznačně: super!! Myslím, že spisovatele nejde srovnávat s Henningem, protože Nesser píše úplně jiným stylem, píše "jednoduché" (ve smyslu přímočaré, bez zbytečných odboček) detektivky, prostě spíše klasika.
Lehký cynismus a sarkastické poznámky komisaře Van Veeterena mě dost bavily a konec překvapil a nadchl. Má člověk právo vzít spravedlnost do vlastních rukou, když ví, že jinak pachatel trestu unikne?
JarKun
  3. 11. 2016, 15:32
Opět jedna z knih, u nichž upotávka je silnější, než konečná kvalita díla. Obstojná detektivka s nepříliš výraznými postavami, s nepříliš šokujícím závěrem. Vždyť o tom, že hlavní hrdina je nevinný, se nedalo pochybovat už od začátku a skutečný pachatel se v celé knize pouze jen mihnul. Škoda. Ale za přečtení to stálo.
delfinek
  7. 9. 2013, 13:16
Knihu jsem si koupila současně s novým Henningem - Než přijde mráz a také ji hned po Henningovi četla,což byla obrovská chyba.Hlavolam je je označen nejlepším švédským krimirománem,já jsem mezi knihami cítila propastný rozdíl(něco jako mezi Nesbovým Sněhulákem a Šváby).Námět není špatný,ale dvakrát nevinně odsouzený ??? Těším se na další názory,třeba při druhém čtení knihy jí přijdu na chuť a najdu si postavu,která mě alespoň trošku zaujme.Zatím jedna z nejslabších "severských detektivek".
W
  14. 1. 2014, 16:54
Děj nebyl tak napínavý jako u Čtvrté oběti, za což připisuji malé mínus. Tak nějak od začátku bylo jasné, že Verhaven byl nevinný. Tato detektivka mě ničím nepřekvapila a v podstatě asi ani nezaujala.
Radomilka
  14. 12. 2013, 0:38
Musím souhlasit s delfinek. Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, spíše zklamala. Ze začátku vypadá příběh zajímavě, ale pak jen čekáte a čekáte, ale ničeho zajímavého se nedočkáte. Pak se na posledních pěti stranách dozvíte, kdo je vrah a jeho až primitivní motiv k vraždám.