Prolhaná věda

Prolhaná věda

Podtitul: Léčitelé, šarlatáni a obchodníci s lidským zdravím

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Computer Press - 2013
ISBN: 978-80-264-0164-3

Computer Press (2013) 978-80-264-0164-3 312

Způsobuje očkovací vakcína autismus? Proč musely zbytečně zemřít stovky tisíc lidí na AIDS? Je homeopatie šarlatánská padověda nebo skutečně léčí? Autor, britský lékař a novinář, otevírá nejkontroverznější případy skandálů obchodu s lidským zdravím a usvědčuje pseudovědce, ziskuchtivé "odborníky" i dychtivé pisálky z podvodů a parazitování na lidském zdraví. Autor veškeré soudní spory, které proti němu byly výše uvedenými subjekty vedeny, vždy vyhrál. (Založil/a: Eli.)

Ben Goldacre Ben Goldacre

nevermore
  29. 8. 2014, 19:29
Jednostranej, žlučovitej canc. Rádoby vtipnej. Napadá homeopatika, detoxikaci těla apod. Dlužno říct, že ne vždy neoprávněně. Psáno je, mně odporným, "americky-článkovým" stylem, prošpikovaným nevtipnými průpovídkami. Ne že by ten týpek v lecčem dozajista neměl pravdu, ale je z něho až moc cítit, že je to příznivec klasické medicíny.
Arneth
  15. 12. 2015, 21:46
Jak je náš život prošpikován dezinformací, demagogií a hloupostí.

Četl jsem až po Zkorumpované farmacii, kde je znát onen faktický posun. Nicméně Prolhaná věda se zabývá s trochu jinými tématy, a zabývá se jimi nemilosrdně. Stěžovat si mohu na málo věcí, jde zejména o chytře postavený "výsměch" osobám, o kterých zde Goldacre píše, přičemž však vždy udává, že jim vlastně nic nezazlívá (proto výsměch v uvozovkách). Ten působí občas až příliš rušivě. Mnoho pasáží je i pro odborného čtenáře špatně čitelné, nicméně líbí se mi vším prostoupený humor, který "nezábavná" vědecká témata provzdušňuje. Těžko však můj komentář brát jako nezaujatý - člověk, který se v daném prostředí pohybuje denně jako já jednoduše souhlasí s naprostou většinou věcí Goldacrem popsaných.