Světové umění:Kahlo

Originální název: Kahlo

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3881-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-3881-4 256

Edice Světové umění je zasvěcena nejvýznamnějším osobnostem v dějinách umění a jejich dílu. Dokonale graficky zpracované knihy obsahují velké množství kvalitních barevných reprodukcí, z nichž si čtenář může udělat dobrou představu o umělcově tvorbě. Doprovází je fundovaný biografický text, který shrnuje nejen základní informace o malířově životě, ale také o jeho postojích a názorech a obecně přístupu k umění. Díky praktickému formátu a vysoké kvalitě představuje série Světové umění dokonalé dárkové publikace.

Frida Kahlo (1907–1954), významná mexická malířka, jejíž obrazy jsou směsí realismu, surrealismu a symbolismu. (Založil/a: Moreanne)

Tardis
  19. 2. 2016, 23:17
Jsem nadšena množstvím ilustrací, zachycujících Fridiny a Diegovy malby. Trochu bych ovšem publikaci vytkla, že se konkrétní obrazy nacházejí poměrně daleko od textu, který se o nich zmiňuje, ta nesourodost je trochu rozptylující (update: To je ovšem problém naprosté většiny knih o umění). Volba obrazů a úroven textu jsou podle mne výborné.
MsAndy
  3. 8. 2016, 10:59
Naprosto skvělá kniha, která dokáže čtenáři přiblížit smutný osud této výjimečné malířky. Kniha určitě stojí za přečtení.