Umění prokrastinace

Umění prokrastinace

Podtitul: Úžasný způsob, jak se vyhnout práci

Originální název: The Art of Procrastination: A Guide to Effective Dawdling, Lollygagging and Postponing
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Noxi - 2013
ISBN: 978-80-8111-187-7

Noxi (2013) 978-80-8111-187-7 94

Uchopte zítřek.
Možná se to vzpírá vaší intuici, ale funguje to: spoustu věcí můžete vyřídit tím, že je odložíte. John Perry tomu říká strukturovaná prokrastinace, a pokud patříte k těm, kdo neustále zápolí s termíny, upřednostňují rozptýlení před činností, místo placení účtů surfují na webu a důležitý dárek k narozeninám shání cestou na oslavu, pak tato kniha změní váš život. Pokud se ovšem dostanete k tomu, abyste si ji přečetli.

„Neodkládejte četbu tohoto okouzlujícího návodu na efektivnější prokrastinaci. Dr. Perry je Fabius Cunctator v naší válce proti Hannibalovu vojsku nedodělávek. Pryč s vámi, slony otravných povinností.“
P. J. O’Rourke, autor knihy Holidays in Hell (Dovolená v pekle)
„Zasvěcené, praktické a vtipné.“
Harry G. Frankfurt, autor knihy Sračka (On Bullshit) (Založil/a: Moreanne)

Morsie
  27. 8. 2013, 14:11
Opravdu dobrá kniha a jsem opravdu ráda, že jsem si ji koupila a přečetla. Bože, koho by nezajímalo, jak se správně a plnohodnotně flákat? Ale jenom o tom to není. Zkrátka umět dobře prokrastinovat je vážně umění a chce to trochu cviku. Vím, asi to vypadá jako nějaké senzacechtivé pindy, ale něco na tom je. Jednoduše někdy méně znamená více. A to platí i v našem snažení a úsilí :)
venpazz
  13. 10. 2013, 12:11
Vtipné, psané s nadhledem, a dokonce i dost trefné. Já jsem se v tom našla a uvědomila jsem si, že, ačkoli prokrastinuju, zvládám spoustu věcí, ke kterým bych jako neprokrastinátor nikdy nedostala. :)