Čas dluhů

Čas dluhů

Podtitul: aneb co byste měli vědět o penězích

Originální název: Čas dluhů

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3130-1

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3130-1 104

Komiks s nadhledem a humorem pojednává o životních situacích, které se mohou klidně stát komukoli z nás a které ve výsledku nejsou vůbec zábavné. Slovy jako úvěr, půjčka, dluh, ale také lichvář, osobní bankrot či exekuce se to v knize jen hemží. Hlavní postavou je malé prasátko, které provází hrdiny jednotlivých příběhů a sleduje, jak hospodaří s penězi. Někdy kousavě komentuje jejich chyby, jindy je upozorňuje na hrozící nebezpečí. Na závěr každého příběhu shrnuje problematiku a nabízí užitečné rady, jak se průšvihu vyhnout, případně jak situaci rozumně zvládnout.
Nejedná se o nezáživnou příručku finanční gramotnosti. Komiks velice zábavně a srozumitelně seznamuje se základními pojmy světa financí, upozorňuje na možná rizika a uvádí jejich řešení.
Nepostradatelnou součástí knihy je také praktický slovníček! (Založil/a: alča87)

djarda
  1. 3. 2014, 23:57
Vtipně pojatá nauka o základních finančních úkonech a institucích, doporučuji každému, za hodinku se dozví základy jakýkoli laik :-)