Černý korzár

Černý korzár Originální název: Il Corsaro Nero

Státní nakladatelství dětské knihy - 1967

Státní nakladatelství dětské knihy (1967) 254

Dobrodružný román o romantických osudech statečného vůdce pirátů, který zasvětil život pomstě za své bratry. (Založil/a: vandrak)

Magyana
  12. 4. 2013, 12:52
Koho by nechytil za srdce příběh lásky šlechtice-piráta a dcery jeho úhlavního nepřítele? Skvěle napsáno.
Florence
  5. 4. 2014, 10:18
Kniha se mi celkově docela líbila, ale na můj vkus byl děj až příliž rychlý a doslova napěchovaný dobrozdružstvím. Není to přímo můj šálek kávy, ale určitě nelituji, že jsem ji četla a nejspíše bych ji i doporučila.
rahzul
  22. 5. 2015, 2:37
Knihu se mi podařilo sehnat v antikvariátu ve velmi dobrém stavu a mé srdíčko v tu chvíli zaplesalo. Filmové zpracování tohoto Salgariho příběhu patří od dětství k mým nejoblíbenějším filmům (Kabir Bedi, soundtrack bratří Vangelisů, výborný český dabing), a tak jsem byl hodně rád, že kniha mé dojmy ještě umocnila. Největším rozdílem je pak množství akce - v knize se hlavní hrdinové musí neustále potýkat s nejakým nebezpečím, kdežto do filmu si tvůrci vypíchli pouze podstatné dějové zápletky, které si natočili dle obrazu svého.

Kdybych si Černého korzára přečetl tak 15 lety, tak si umim dost dobře představit, jak bych z toho byl vydřenej celý letní prázdniny :D I tak jsem rád, že se mi nakonec dostal do rukou a určitě se k němu ještě někdy vrátím.
sicco
  23. 9. 2016, 10:05
Postavy jsou charakterově dost jednoduché. Černý korzár má komplex supermana s touhou po pomstě. Piráti jsou takoví čestní hoši. Španělé jsou ti zlí. A nejzlejší je van Gould. Ale je pěkně popsáno putování džunglí, bažinou, či setkání s lidožrouty.