Originální název: Hearts in Atlantis

BETA Dobrovský - 2015
ISBN: 978-80-7306-786-1

BETA Dobrovský (2015) 978-80-7306-786-1 528
BETA Dobrovský (2001) 80-7306-000-0 470

Sbírka povídek Srdce v Atlantidě vyvolala zuřivé diskuze mezi příznivci Stephena Kinga považovaného za mistra moderního hororu. Jednotlivé příběhy se odehrávají v časovém rozmezí čtyřiceti let. Od začínajícího konfliktu ve Vietnamu, viděného očima univerzitního studenta, který má problémy se závislostí na karetní hře, až po následky, které tato válka zanechala v duši válečného veterána, snažícího se zapomenout na prožité hrůzy.
Srdce v Atlantidě je Kingova nová sbírka příběhů, jež jsou vzájemně - ať tak či onak - propojeny. Tradičně se zde prolínají prvky hororové s realistickými. Nic neubírá na vynikající pověsti a vyhledávanosti autora.

Povídky:
- Ničemní muži ve žlutých pláštích (Low Men in Yellow Coats)
- Srdce v Atlantidě (Hearts in Atlantis)
- Slepý Willie (Blind Willie)
- Proč jsme byli ve Vietnamu (Why We‘re in Vietnam)
- Nebeské stíny noci padají (Heavenly Shades of Night are Falling)

jehlaspichlas
  24. 6. 2011, 22:55
Jsou to zajímavé na sebe navazující příběhy týkající se několika hlavních osob příběhu,
které mají vlastní tajemství, po kterých nikomu nic není, skutků, se kterými bychom se
nikde nechlubili, traumaty, které člověka poznamenají na celý život a nepotřebujete se
bavit čtením či sledováním hororu či thrilleru, který nevidíme ale obklopuje nás ze všech stran.
Reetri
  25. 2. 2012, 10:11
Přestože Kinga velmi zbožňuju a za ta léta, co jej čtu jsem si na něm vybudovala už vcelku solidní závislost, tahle knížka byla pro mě velmi zvláštní. Doteď vlastně nevím, co si o ní pořádně myslet. Zprvu jsme čekala román, velmi jsem si oblíbila první část - Ničemné muže, Teda a malého Bobbyho - a když se náhle objevila nová postava karbaníka na střední škole, nevěděla jsem, zda-li se jedná o román či o jednotlivé povídky, i přesto, že jsem si té (malé) vzájemné propojenosti všimla. Nebyla jsem zřejmě připravená tak brzy opustit milého Bobbyho a Teda a zvykat si na jakéhosi nového Karbaníka. Jak říkám, poprvé u něj nevím.
VerenaLord
  30. 1. 2013, 0:30
Je vidět, že povídky nejsou zrovna Kingovou nejsilnější stránkou, ale číst se dají poměrně dobře. Některé jsou lepší, jiné horší, ale vcelku jsou povedené, byť ne tak dobré jako jeho romány. Nejvíce mě oslovilo přímo Srdce v Atlantidě, ale jako soubor mi kniha přijde velice neuspořádaná, byť propojená.
Elleyne
  29. 8. 2013, 19:42
Dostalo se mi úplně něco jiného, než co jsem očekávala. A jsem tomu ráda. Samozřejmě mě nejvíce vzala první povídka Ničemní muži ve žlutých pláštích, a nejměně mě zaujala Slepý Willie. Líbí se mi analogie mezi všemi příběhy a pěkné zakončení poslední povídkou. A co nejdířv si chci přečíst Pána much :)
Veronika
  26. 2. 2011, 14:39
"Ten, kto vie čítať medzi riadkami, bude touto knihou (trochu) šokovaný. Ten, kto nevie, bude touto knihou aj tak nadšený, pretože patrí medzi najlepšie Kingove diela..." Toto nám jedného pekného dňa povedal jeden náš profesor. Samozrejme, neodolala som a s tvrdením pána profesora sa plne stotožňujem. Prvý "diel" o ničomných mužoch je skvelý a z tých troch asi najlepší a môj najobľúbenejší.
Peter.Melon
  16. 4. 2013, 12:47
Srdce v Atlantidě je velmi dobrá kniha.Je celkem zajímavá a patří mezi ty lepší Kingovi knihy.Zkuste sami a uvidíte.
ronynka
  5. 9. 2011, 1:22
Prvni povidka ve me zanechala asi nejvetsi dojem. Nevim, jak jinac mam reagovat nez slovama - Super a parada!
leprechaunek
  14. 7. 2012, 10:01
Dodneška nemám dojem, že jsem tuhle knížku pochopila... alespoň vzdáleně.
Ale jen málokterá knížka na mě zapůsobila tolik jako Srdce v Atlantidě. Nevím čím, nevím proč, ale po jejím přečtení jsem si připadala jako při probouzení ze sna.
stavos
  15. 7. 2010, 11:12
Po dlouhé době jsem začal číst a šáhl jsem po této knize. A od té doby čtu a čtu co to jde (hlavně Kinga)... První povídka "Ničemní muži ve žlutých pláštích" mě dočista okouzlila! Prožijete s Bobbym jeden krásny večer, protože tuhle knihu nepustíte z ruky.
mudlee
  2. 2. 2015, 17:16
První kniha od Kinga, která me nenadchla.
Nevim proč ale není to můj šálek kávy. Poslednich sto stran už jsem nezvládla.
Má mnohem lepší knihy - dle mého.
MysteryMan
  23. 6. 2014, 2:46
Přečteno velmi rychle, to znamená v mém případě, že zaujalo. Já už jsem si u Kinga zvykl na určitou kvalitu, která se zde potvrdila. Jsem rád, že toho napsal tolik. Ještě mám co číst...
Máťa71
  10. 6. 2014, 14:13
Výborná kniha. Charaktery postav, atmosféra let 60tých, přátelství chlapce, vyrůstajícího jen s matkou se starším sousedem, který ho vede k lásce k literatuře /Wiliam Golding: Pán much, Dědicové/ a tak by se dalo pokračovat. Nostalgická atmosféra knihy na mě fungovala skvěle.
Zdeněk Větrák
  26. 1. 2014, 10:38
to je s nespavosti a mysery snad moje vubec nejoblibenejsi kingova knizka. nejenze jsem vysla v dobe meho velmi silneho zajmu o 60. leta a tyto pribehy se k teto dobe velmi poutave vraci, ale taktez neni prvoplanove a lacine hororova a o "neco" v ni jde. velmi doporucuju, byt to neni typicke kingovo dilo (coz je pochvala :)
MiXhal.Brego
  20. 10. 2013, 23:38
Srdce v Atlantidě rozhodně nezklamala. Jde sice o trochu "netradiční" Kingovku, nicméně jakmile chytí, už nepustí. Ničemní muži nastolili skvělou atmosféru a rozjeli kolotoč propojených událostí. Co povídka to jiný zážitek. Ačkoli tu spousta lidí píše, že s postupujícím dějem ztrácí kniha kvality, já nesouhlasím. Srdce v Atlantidě má spád a Slepý Willie vše krásně rozšiřuje, až se člověk diví, kde King ty nápady bere. Poslední dvě povídky jen umocní pocit zžití se s postavami. Carol, Sully-John, Bobby a samozřejmě Ted.
Už dlouho na mě žádná kniha tak nezapůsobila - ač je těžké popsat, jak to udělala. Doporučuju!
Gnose
  24. 3. 2012, 20:12
Musím souhlasit s Reetri. Ale jen částečně. Tato kniha je jednou z mých nejoblíbenějších od něj vůbec. Hrozně se mi líbí, jak dokáže ve svých knížkách odkazovat na Temnou věž. Když jsem ji četla, tak jsem byla jak v mátohách, nepustila mě ze svých spárů a donutila mě uvažovat o věcech, které by mě jinak ani nenapadly.
King
  21. 10. 2011, 18:42
Rád bych udělal jasno v tom, že tohůle nejsou povídky, je to román o pěti částech. Volně na sebe navazují a čtou se výborně. Celý ten příběh je, zřejmě vlivem toho, že se v něm neobjevují skoro žádné vyšší síly, působivý. První část zanechává vskutku nejhlubší dojem a nabuzuje ke čtení další. Podle mě dost dobrý román z obyčejného prostředí.
jonasglym
  31. 7. 2011, 10:04
Tohle mě absolutně zasáhlo. Ať mi pan King nevykládá, že něco z toho sám nezažil, jinak by takovou nádheru nedokázal stvořit. Myslím že se v tom příběhu každý alespoň trochu najde.
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 8:31
Kniha, kterou bych si chtěla přečíst ještě jednou - z jednoduchého důvodu, poprvé jsem ji četla v šestnácti letech a tenkrát mě ještě ndokázala oslovit, nepochopila jsem ji. KDyž nad ní přemýšlím s odstupem, vidím, že je v ní něco víc a doufám, že až ji vezmu do ruky příště, zanechá ve mně ještě silnější dojem.
Eso
  17. 4. 2011, 23:32
Bez velkých očekávání jsem se dal do čtení další objemnější knihy od Kinga. Ukázal mi, že nepotřebuje šílenou domácí ošetřovatelku, zhmotněné zlo pod Derry nebo něco nadpřirozeného, aby mě bavil. Tohle je má srdcovka.