Kocour Bob

Kocour Bob

Podtitul: Příběh o přátelství a naději

Originální název: A Street Cat Named Bob
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2248-5

Ikar (2013) 978-80-249-2248-5 243

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství
mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru. (Založil/a: hokee)

James Bowen James Bowen
*15.03.1979

Introvert
  27. 12. 2014, 19:22
Musím se přiznat, že jsem zpočátku podezírala autora, že klidné povahy a inteligence svého kocourka trochu využil ve svůj prospěch. Čím déle jsem četla, tím víc jsem se za tuto svoji myšlenku styděla. Příběh je opravdový a při četbě popisovaných událostí si mé silně prokočičí založení opravdu přišlo na svoje...
Jak prosté; napřed najde James nemocného a opuštěného kocoura a pomůže mu. Sledem událostí se stane, že si jej ponechá - a kocourkova pomoc spočívá ,,jen" v tom, že potřebuje, aby se o něj dál staral. Začíná pravidelnost v denním režimu, starost, aby bylo dost financí na nájem a stravu teď už pro dva krky. Přerovnání životních priorit...
Já vím, že se pět hvězd dává literárním ,,kládám", ale já prostě nemůžu jinak. Pro mě to byl moc krásný příběh, který se právě teď odehrává v ulicích Londýna.
Rames
  27. 10. 2016, 17:12
Ano každý chovatel, ať už psů nebo koček, vám řekne že to jeho zvíře má nadpřirozený intelekt a výjimečné vlastnosti. To že Bowen přisuzuje Bobovi spousty talentu není tedy nic divného. Jeho příběh je opravdu poutavě napsaný a myslím že spisovatel Garry Jenkins odvedl skvělou práci. Kapitoly popisující pobyt na ulici se vytrácí hned jakmile začínají nudit a nahrazují je další, s Jamesova života. Je to oddechovka která se právě vyhřívá v paprscích úspěchu, jen doufám že to James s Bobem ustojí.
moonchild
  12. 11. 2013, 17:09
Jednoho dne najde James na chodbě činžovního domu,ve kterém bydlí,zraněného zrzavého kocoura.Zprvu si myslí,že zvíře patří někomu ze sousedů,ale když se o něj ani po několika dnech nikdo nepříhlásí,ujme se ho.Pojmenuje ho Bob,vyléčí ho a stanou se z nich nerozluční přátelé.
Ruffy
  2. 3. 2014, 20:53
Úžasný příběh.. Přečteno za jediný den, dlouho mě nic tak nezaujalo! :) Dokonalé, a hlavně i proto, že jednu takovou zrzavou číču mám doma a vím, čeho všeho jsou schopné a jak dokáží člověku zvednout náladu. Vůbec se tedy nedivím, že tomuto člověku pomohl s jeho závislostí.
Juditha
  31. 5. 2016, 15:17
Jelikož sdílím domácnost s kočičí babičkou, vím o čem James píše. S kočičkou člověk není nikdy sám, popovídáte si s ní, čeká na Vás a je ráda, když přijdete domů a může Vám skočit do klína, samozřejmě až potom, co jí dáte najíst. James byl hodně dlouho sám a zodpovědnost za kočičího přítele mu pomohla z jeho závislosti na drogách a Bob mu pomohl i najít cestu k rodičům. Hezký a dojemný příběh. Těším se na jeho pokračování.
hanci.hp
  20. 10. 2015, 12:48
To je tak nakažlivě motivační kniha, že by si ji měl přečíst snad každý. Zpočátku jsem měla pocit, že se James jen lituje. On vlastně za nic nemůže, všichni jsou zlí a jeho drogová závislost vlastně ani není jeho problém. A byla jsem naštvaná.
"Proč to sakra píše?" Říkala jsem si. Ale po pár kapitolách jsem pochopila, že je to vlastně krásný příběh, plný naděje a štěstí, ve světě, kde by naději nebo štěstí hledal jen málokdo.
Po přečtení jsem si našla zmiňovaná videa a byla jsem naprosto dojatá. Oba dva, i James, i kocour jsou skuteční!
Úžasné čtení!
Mili232
  2. 2. 2014, 12:05
Moc hezky oribeh, urcita nutnost pro vsechny milovniky kocek. Pribeh krasne doplnuji videa na youtube :-)
Blazzineceq
  30. 6. 2016, 14:11
Na knihu jsem si vzpomněla 2 dny před vrácením do knihovny. Měla jsem tušení, že ji přečíst nestihnu, ale rozhodla jsem se jí dát šanci... No byla by to obrovská chyba!! Ten příběh je naprosto úžasnej. Nerozluční přátelé jejichž příběh vžene slzičky do očí. Přečtení stoprocentně doporučuji... doufám, že až pojedu do Londýna, podaří se mi Boba někde odchytnout :) :D
felisr
  28. 1. 2016, 10:38
Pěkný příběh, ale ani já, kovaná milovnice koček, která také adoptovala kocoura z ulice, tomu prostě pět hvězd nedám. Poněkud mi vadilo, že za ty dva roky, kdy se James dle svých slov "postavil na vlastní nohy", nešel ani jednou zkusit žádat o normální práci, při které by jim u týdenní nemoci nehrozila smrt hladem. Snad ze strachu z opakovaného odmítnutí a neúspěchu? Ale aspoň to mohl zkusit.
Medvědi Nespí
  16. 1. 2016, 17:27
Příběhy o kočkách, mám ráda. Na knihu jsem se dívala už dříve, ale pak jsem si řekla, ne další o kočkách, ale když ke mě přišla o Vánocích, tak jsem neodolala. Kniha se čte velice pěkně, rychle, jen těžce jsem se od ní odpoutavala. Určitě doporučuji.
sibiii
  15. 1. 2014, 9:15
Super příběh o důležitosti přátelství, pořád sem tak nějak pochyboval o stoprocentní autentičnosti,a le po shlédnutí videí na youtube už tomu fakt věřím :-) jediné co mi přijde divné je styl bobova "kakání" :-) za mě 100% a doporučuju!