Vesnice Sparks

Originální název: The People of Sparks

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0137-9

Argo (2009) 978-80-257-0137-9 297

Doon a Lina poté, co našli cestu ven z Emberu, objevují krásy a záhady otevřené krajiny. Nikde však není ani živáčka, a proto se vydávají i s dalšími obyvateli podzemí na cestu, aby zjistili, zda v tomto prosluněném světě žijí nějací lidé. Když objeví vesnici Sparks, místní jsou samozřejmě udiveni: Kdo jsou ti podivní příchozí? Opravdu existuje nějaké město v hlubinách? Po jistém váhání se vesničané rozhodnou hosty přijmout mezi sebe - pod podmínkou, že budou pracovat ve prospěch obce. Lidé z Emberu jsou vděčni za podanou ruku, postupem času ale zjišťují, že příděly potravy jsou stále tenčí a rozmíšky častější. Rozkol mezi oběma skupina se prohlubuje a ve vzduchu se vznáší přízrak násilí. Podaří se Lině a Doonovi zabránit nejhoršímu? (Založil/a: matrosh)

Jeanne DuPrau Jeanne DuPrau
*??.??.1944

Nijura
  26. 2. 2013, 17:57
Nemůžu si pomoct, ale opravdu se mi jednička zdála mnohem lepší, protože se mi líbilo to objevování a luštění. Ale jsem hodně zvědavá na další díl.
AndysSsek
  30. 5. 2014, 7:34
Souhlasím s Nijurou, že první díl mnohem zajímavější. Mělo to to pravé kouzlo podzemního města s netypickými zaměstnáními a strachem, jak budou bez rozbitého generátoru žít. Druhý díl tím, že se odehrává na povrchu (což není nic neobvyklého) ztrácí na půvabu. Zápletka předvídatelná, ale když se zpětně ohlédnu, nakonec se mi to i tak poměrně líbilo. 70 %.