Dokonalý svět

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4103-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-4103-6 448

Poté, co Cassie zoufale hledá za hranicemi Společnosti Kye a také možnost, jak se přidat k Povstání, zjišťuje, že oba dva mohou svého cíle dosáhnout jedině tehdy, když ztratí to, na čem jim nejvíce záleží. Jeden druhého. Jejich cesty se tedy znovu rozcházejí a zatímco Ky zůstává ve vnějších provinciích, Cassie je Povstáním vyslána zpět do Společnosti... Epický závěr bestsellerové trilogie Ally Condieové o boji za možnost vybrat si v dokonalém světě budoucnosti svůj osud. (Založil/a: Laponka)

Ally Condie Ally Condie
*02. 11.1971

Lucianna
  13. 11. 2014, 14:23
Áááááá přišlo zklamání. Podle mě byl tenhle díl nejslabší. Četla jsem ho strašně dlouho a některé scény mi připadali zbytečné. K dobru se dá přičíst, že se dobře čte a je inteligentně napsaná a jde vidět, že autorka jsi dala velkou práci s knihami, ale nemění to nic na tom, že děj byl celkově nudný a když se na to podívám z jiné perspektivy, tak bych hodnotila dokonce hůř.
RenataHopsinka
  19. 10. 2014, 21:04
Řekla bych, že tento díl z celé série byl nejlepší. Celá kniha byla napsána tak napínavě a dramaticky, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.
hous.enka
  4. 10. 2016, 9:12
Obsahuje spoiler spoiler Dokonalý svět je nejslabší část celé trilogie. Pominu obálku, protože tu maj všechny tři díly stejnou (stejně hnusnou a naprosto nelákavou) a přejdu k tomu, co je uvnitř. A to je vata. Spousta vaty, občas cukrová vata. Rozepsat na pět set stran to, co bylo vlastně už napsáno ve druhém díle, mi přijde naprosto zbytečné. Asi proto jsem měla s celým Dokonalým světem takový problém, protože jsem měla dojem, že nepřináší nic nového. Oukej, Mor zmutoval, léčba pokračuje, blabla... Ally Condie psát umí, o tom nepochybuju. Dokonce umí napsat dobrou young adult prózu, protože to, co předvedla v Dokonalém páru, byla za mě opravdu parádní jízda. Jenže se ve svých nápadech začne záhy nějak motat, topit a výsledkem je poněkud nevyvážená trilogie o dokonalé Cassie, Kyovi a Xanderovi.