Po stopách triangulačních věží a další turistické zajímavosti Čech a Moravy

Po stopách triangulačních věží a další turistické zajímavosti Čech a Moravy Originální název: Po stopách triangulačních věží a další turistické zajímavosti Čech a Moravy
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Libri - 2005
ISBN: 80-7277-233-3

Libri (2005) 80-7277-233-3 208

Autor, známý širší veřejnosti svými populárními knížkami o hradech a rozhlednách, se tentokrát pokouší alespoň zčásti zmapovat rychle mizející fenomén naší krajiny - triangulační věže. Opírá se přitom jak o materiál z geodetického ústavu, tak především o vlastní dlouhodobě pořizovanou fotodokumentaci, jejíž počátky spadají do padesátých let 20. století. Kniha si neklade za cíl komplexní zmapování kdysi doslova nesčetných triangulačních bodů a věží, ale seznamuje s jednotlivými typy dřevěných a výjimečně i kamenných věží a některé oblasti, a zejména významné vyhlídky do krajů mapuje i detailněji. Publikace tak zároveň poslouží jako originální turistický průvodce. (Založil/a: Laponka)