Pustiny

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 80-86278-82-4

BETA Dobrovský (2011) 80-86278-82-4 462
BETA Dobrovský (2000)

Pustiny vyprávějí, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet... Eddie se učí vyřezávat... a pistolník se učí, jaké to je přicházet kousek po kousku o rozum.

Pustiny jsou po Pistolníku a Třech vyvolených třetí knihou z celkem sedmi, které tvoří dlouhý příběh, nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem.
Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží.

zdroj: www.legie.info

Peetuliska
  22. 4. 2014, 15:41
Hlavním motivem tohoto dílo je Rolandovo postupné šílenství, znovuobjevení Jacka a společné putování za Temnou věží. Jejich úkolem je najít vlak Blaine Mono, který je má posunout na jejich cestě dál. Jacka, ale unese polorozpadající se obyvatel Ludu Gasher. Roland se ho chystá zachránit, Eddie a Susanah se vydávají hledat vlak. Díl se mi velmi líbil, byl velice dobře vykreslen. Každá osoba v tomto díle, hrála důležitou roli, Susanah zabila medvěda Šardika, Eddie se snažil vzrobit klíč a Jack s Rolandem se opět objevili, aby nepropadly společnému šílenstí.
LuciusWlk
  8. 1. 2012, 12:54
Nesdílím nadšení s ostatními uživateli. Pravděpodobně se k Temné věži ještě někdy vrátím, ale momentálně jsem u knihy neudržel pozornost. Snad příště.
scajo
  17. 9. 2014, 19:05
Pustiny už nabízejí některé odpovědi, nebo spíš indicie k odpovědím na mnohé otázky, které mi vrtaly hlavou už od Pistolníka. Navíc přibývají další zajímavé postavy (jedna vyloženě senzační) a v celé knize je bezpochyby spousta napětí a wow momentů, nemluvě o asi nejšílenějším konci, s jakým jsem se kdy setkal. Kdybych to dočetl v době, kdy ještě nebyl k dostání 4. díl, tak by mě asi chytla nezdravá kombinace vzteku a absťáku. :-) Přes všechnu chválu ale zůstává faktem, že se mi tenhle díl v některých pasážích četl nejhůř z prvních čtyř, které mám zatím za sebou. Po perfektních Tří vyvolených to prostě nebylo úplně ono a místy jsem se kapku nudil. Proto tentokrát "jen" za 4 hvězdy.
ondrasek
  14. 3. 2016, 6:45
Obsahuje spoiler spoiler Mě se kniha líbila tak napůl.
Šardik a jeho zničení, Jackův školní život a závěr knihy počínající Jackovým únosem - to jsou pasáže, které si získaly mou absolutní pozornost a náklonost. Vše ostatní mě až tak nebavilo a musel jsem se do čtení nutit.
Předchozí díl Tři vyvolení mě bavil víc.
Ailees
  24. 6. 2011, 21:49
Je celkem unavující hodnotit jednotlivé díly Temné věže - velice brzy vám dojdou slova chvály :) Přece nejde pořád dokola psát, jak je knížka úžasná, perfektně napsaná, jedinečná; ale co můžete dělat, když to tak prostě je. Pustiny završily mou posedlost Temnou věží (už větší blázen do ní být prostě nemůžu :) Je lepší Ochu s Jakem, události v Ludu, nebo Blain Mono? Těžko říct :)
VaclavB
  2. 6. 2015, 12:02
Kniha je schizofrenní, jako autor sám. Ale to nebrání tomu, aby to zároveň nebylo velice dobré čtení. První půle popisuje paralelní šílenství dvou postav ve dvou světech, zakončené velkolepým horrorovým finále. Druhá půle je klasický post-apokalyptický thriller s děsivou atmosférou. Blaine Mono tomu dává nový, nečekaný rozměr. Dobrá práce, ale před dalším dílem si chvilku odpočinu.
snedy
  4. 11. 2013, 1:26
100% hodnocení za výborný svět a postavy. Děj je takový nijaký, pomalý. Obvykle mi to nevadí, ale zrychlení a zakčnění v Ludu už jsem hodně ocenil...
kingmaker
  25. 1. 2012, 15:17
Není to špatné, je to naopak, aspoň zatím, díl od dílu lepší. V některých chvílích se autor opravdu vybičoval, třeba popisy zpustlého Ludu jsou dokonalé a ono proplétání fantasy světa, technologií, které jakoby přišly od nás a reálného světa má něco do sebe. Naopak, mám pocit že malinko klopýtá v dialozích a některé postavy mi přišly děsně otravné, třeba Gasher a jeho neustálé vyhrožování. Ale opravdu to není zlé.
JarKun
  6. 10. 2013, 15:28
K prvnímu dílu celého temného díla jsem byl až netypicky kritický. Děj se mi zdál nijaký, nepochopitelný, jak vytržený někde z poloviny jiné, nepříliš dobré knihy. Ale čím víc se člověk začítá do dalších dílů, tím víc vidí, jak to všechno do sebe zapadá. Pokud mě Pistolník nudil a Tři vyvolení bavili, tak Pustiny mě už chytly tak, že se nemůžu dočkat až tu temnou věž zhltnu celou. Taky se při čtení cítíte jako jeden z nich? Čím blíž jsem Temné věži, tím víc ji chci vidět. Paráda.
Novinha
  2. 10. 2012, 12:12
Pro mě by se tento díl Temné věže mohl jmenovat Putování. Tak jsem jej vnímala, jako cestu, jejíž cíl je v nedohlednu a důležitá je právě ta pouť. Stále více obdivuji Kingovu zručnost, s jakou dokáže přecházet mezi vnitřními pochody jednotlivých postav a umocňuje tak čtenářův prožitek. Oproti předchozímu dílu jsem nebyla tak napnutá, jak celý díl skončí. Přesto jsem ale ráda, že nemusím čekat několik let na další díl a vím, co si při nejbližší možné příležitosti vypůjčím...
Honzy
  30. 5. 2011, 18:08
Jednička byla nic moc, dvojka už byla velmi dobrá ale trojka? To byla zkrátka jízda! Bavilo mě to od začátku až do konce. Myslel jsem, že druhým dílem začala má posedlost, ale mýlil jsem se. Má posedlost začala jakmile jsem poznal Ocha:)!! Krásná knížka, nemůžu se dočkat až začnu číst 4. díl:)
Tomáš Lánský
  25. 3. 2014, 22:46
Dost možná nejlepší díl série - tedy pro ty, kteří raději Pistolníkovo epické putování než lyričtěji laděné díly, kde je družina tzv. na místě. A hlavně jsou zde nejlepší padoušské postavy ságy: Tikyták, Gasher, Blaine Mono, Šardik... kniha osvětluje řadu otazníků o historii Středosvěta, Starém lidu a čtenář si konečně dostává dost indicií na to, aby si domyslel, že se nacházíme v postapokalyptické budoucnosti našeho světa. Pasáž s Blainem je nejlepší střetnutí v celé Temné věži a dost dobře bych si tu scénu uměl představit úplně na samý závěr ságy. Napadlo jenom mě, že jde o obdobu Bilbova hádankářského střetnutí s Glumem? Díl jsem četl v době, kdy už bylo na světě pokračování, kdybych ho ale měl v ruce v době vydání, asi by mě nebetyčně štvalo, že autor mě nechá čekat několik let, než se dozvím, jak to s tím vlakem dopadne.
Flynn
  20. 2. 2011, 17:32
Vyníkající díl, navazuje na neméně výbornou dvojku a provádí nás světem Rolanda. Na hrdiny čeká spousta nesnází a komplikací a konec knihy graduje v Kingově tempu (jak všichni víme toto tempo bývá vražedné).
Wajsik
  18. 7. 2016, 8:51
Kingovu Temnou věž prochází vzestupná tendence. Po prvním nemasném, neslaném dílu nastoupili skvělí Tři vyvolení a nyní se konečně se dostáváme postavám více pod kůži v tomto napínavém příběhu. Ihned běžím pro další díl - tak jsem natěšený.
Palicka
  18. 8. 2014, 19:36
Nevím proč, ale cosi v pozadí mě pořádně nedokázalo vtáhnout a přikovat k ději jako tomu bylo u předchozího dílu. Jde jen o můj subjektivní čtenářský prožitek a i když tento třetí díl mi nevím proč přišel zatím nejslabší z těch tří co jsme četl, rozhodně se chystám na ČARODĚJE A SKLO
rightname
  7. 2. 2014, 11:46
Série má z mého pohledu stoupající tendenci. První díl mě moc nezaujal a jen nadšená hodnocení dalších dílů mě přinutila pokračovat, a jsem rád. Medvěd s anténou byl sice trochu "Lost", ale jinak se mi to četlo moc dobře.
Marťa Vachová
  30. 11. 2013, 12:24
Knihy od S. Kinga nemám moc v oblibě. Přečetla jsem jich opravdu jen pár... tato sága mezi ně patří. Četba byla náročná a vyžadovala naprosté soustředění. Byla jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a už se těšila na čtvrtý díl!!!
vencamf
  21. 2. 2013, 11:32
Nejdřív jsem si říkal: "Sakra, to je docela velké zklamání..." Jenomže v druhé polovině kniha nabrala sílu a nakonec se Třem vyvoleným přece jenom vyrovnala!
eddiedean
  17. 3. 2011, 10:11
Pustiny opět posouvají příběh o Rolandovu ka-tet dál a to doslova mílovými kroky. Vynikající kniha, dialogy mezi Rolandem a Eddiem jsou prostě fantastické. Pasáž kdy hrdinové dorazí do ďábelského města Lud považuji za jeden z vrcholů celé serie..
pistalka
  18. 9. 2010, 18:00
Nádherná kniha, odehrávající se v okouzlujícím prostředí světa, který se hnul. Ovšem tím koncem King pěkně zahrál na nervy čtenařů, kteří si na čtyřku museli několik let počkat :)