Dvacáté století v zrcadle literatury

Dvacáté století v zrcadle literatury
Originální název: Dvacáté století v zrcadle literatury
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Filosofia - 1999
ISBN: 80-7007-124-9

Filosofia (1999) 80-7007-124-9 584

Autor analyzuje v rozsáhlém díle myšlenkové aspekty a etické názory, jak se projevovaly ve světové literatuře v průběhu dvacátého století. Materiál k tomu čerpá z literatury francouzské, německé, anglické, ruské, španělské i italské. Třebaže podává takto rámcový obraz literárního vývoje celého století, není kniha literárněhistorickým přehledem obvyklého typu: autor se soustřeďuje na podrobnější rozbor typických osobností a vybraných děl, aby na nich vysledovával obecnější tendence doby.
(text nakladatele) (Založil/a: aage)

Rinae
  27. 8. 2015, 23:37
Mohu upřímně prohlásit, že tuto knihu opravdu nemám ráda. Na jednu stranu je to dílo nesmírně potřebné (kolik autorů se takhle snaží shrnout tendence mnoha literatur za určité časové období?), ale bohužel jsem měla neustále dojem, že autor mluví o voze, následně o koze, pak do toho přihodí nějakou ovci a vrací se k vozu. Jako přehledný zdroj informací za sebe nemohu doporučit.