Zdraví v ohrožení

Zdraví v ohrožení

Podtitul: Hořká pravda o bílém cukru

Originální název: Zdraví v ohrožení
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Eminent - 2013
ISBN: 978-80-7281-464-0

Eminent (2013) 978-80-7281-464-0 240

Kniha od MUDr. Josefa Jonáše (kromě jiných autora bestsellerů Křížovka života, Tajenky života, Detoxikace či Jonášova kuchařka pro zdraví) a autora Jiřího Kuchaře je u nás mimořádným počinem v oblasti zdraví.

Ačkoli nás zažité stravovací zvyklosti nebo reklama, zaměřená zejména na těhotné ženy, matky s malými dětmi, mládež, seniory nebo sportovce, přesvědčují o opaku, skutečnost je mnohem horší, než byste očekávali. Tato kniha přináší velmi hořkou pravdu o průmyslově vyráběném rafinovaném cukru. Je určena lidem, kteří chtějí poznat všechny neblahé důsledky jeho konzumace, zbavit se svojí závislosti na něm a doslova tak zachránit svoje ohrožené zdraví. Stejně tak je velmi užitečná pro nemocné i lidi, jenž po léta bezúspěšně bojují s nadváhou a únavou.

Na základě desítek vědeckých studií z celého světa a dlouholeté bohaté praxe MUDr. Josefa Jonáše ukazuje, že rafinovaný cukr je viníkem celé řady problémů, od akné, zubního kazu, cukrovky, ztučnění jater, infarktu myokardu, gynekologických potíží a osteoporózy, až po nádorová onemocnění a mozková poškození, včetně chronického nedostatku vitaminů a důležitých minerálů.

Vedle varování nabízí především řešení, jak se zbavit cukerné závislosti a jak lze průmyslový cukr v jídelníčku nahradit. Nepochybně budete překvapeni bohatostí přírodních látek, které vám mohou posloužit jako cenná životní inspirace. Tato mimořádná a svého druhu naprosto ojedinělá publikace přináší i jednoduchá a přitom účinná stravovací doporučení, která mohou netušeným způsobem upevnit vaše zdraví. (Založil/a: Kůstka)

Richie
  3. 9. 2016, 9:13
Výčet všech zdravotních problémů, které současná nadměrná konzumace rafinovaného cukru přináší, by měl přimět každého, aby se snažil příjem cukrů omezit. Bohužel jsme dost často oběťmi potravinářské lobby, takže tato snaha vůbec nemusí být jednoduchá. Cukr je droga, přináší obrovské zisky, a tak ho najdeme dnes všude - je součástí skoro všech potravin. Zdraví není důležité, důležitý je zisk.
Je záslužné, že se autoři tento problém pokusili popsat - a podařilo se jim to velmi dobře.
Snad mi jen trochu vadilo, že je v knize málo doporučení (nebo jsou poněkud nepřehledná), jak a čím rafinovaný cukr nahradit. Tyto rady ale zřejmě obsahuje další kniha autorů - Jak chutná štěstí. 75%
Kočka modrá
  12. 12. 2013, 11:02
Nevím, jestli mne tato kniha víc šokovala svým obsahem, nebo tím, jak precizně je zpracovaná. Autoři na ní pracovali dlouhou dobu a zaujalo mne, že téma je například v zahraničí velmi diskutované, a u nás se řadí k šarlatánství a konspiračním teoriím.
Zmiňovaný návod na zbavení se cukerné závislosti je dokonalý, ale také ne růžový a je zřejmé, že to je běh na dlouhou trať. Po přečtení této knihy určitě přehodnotíte svůj vztah k cukru a začnete se více zajímat o složení toho, co jíte.