My tři a já

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Daranus - 2013
ISBN: 78-80-87423-42-4

Daranus (2013) 78-80-87423-42-4 176

My tři a já... Pro někoho možná povědomý název. Stejnojmennou knihu totiž vydal před časem muzikant Vlasta Redl - s avízem, že jde o první část volné trilogie, jejíž další dva díly napíší kolegové-písničkáři Slávek Janoušek a Jaroslav Samson Lenk. Příspěvek Slávka Janouška je nyní na světě. A i když knížku stejně jako Vlasta pojal jako "cestopis po zemích a místech svého života, po vlastním osudu a jistém nerozborném přátelství", nejde o tytéž příběhy převyprávěné na jiný způsob. Slávkův svět je docela jiný než ten Vlastův, přestože oba muzikanty pojí spousta společných vystoupení, společných cest i společných známých. V Janouškově vyprávění se mísí groteskní a leckdy neuvěřitelné zážitky tří cestovatelů na nikdy nekončící expedici po všemožných koutech naší planety se sladkohořkými vzpomínkami na doby dětství a dospívání, kdy se člověk "do života vrhá výhradně po hlavě". (Založil/a: Kůstka)

Slávek Janoušek Slávek Janoušek

PiGiFr
  22. 8. 2014, 19:32
Další díl trilogie My tři a já. Zatímco Vlastovo povídání bylo více o cestování a muzice, Slávek jakoby se více věnoval svému domácímu prostředí, kde vyrůstal, a jídlu. Taky možná není až tak zaměřený na sebe a více vnímá lidi kolem sebe.
Kniha se mi opět velmi líbila a i přes slabší začátek to ve druhé polovině skvěle dotáhla a opět můžu dát 5 hvězd. Díky.
A teď už se těším co ještě připravil Samson a budu to mít komplet.