Zločiny z Letné

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Isla - 2013
ISBN: 978-80-904528-6-2

Isla (2013) 978-80-904528-6-2 320

Týna Suchomelová není žádná řádná kriminalistka. Nenosí u pasu pistoli, nemává služební plackou, neumí aikidó a nesnaží se být za každou cenu sexy. Pohybuje se pomocí berliček a na ortopedickém vozíku. K vyřešení svého prvního případu používá počítač a hlavně své velké a otevřené srdce. Druhý aktér příběhu je Míla Klenka, řidič vozidla pečovatelské služby Charita. Říká o sobě, že měl štěstí a že povstal jako bájný pták Fénix z popela. Ještě před nedávnem přespával jako bezdomovec pod mostem, dnes je řidičem obstarožního peugeotu, se kterým rozváží potřebným a nemohoucím obědy a věci denní potřeby. Oba protagonisté příběhu se tak museli zákonitě potkat a nezůstalo jen u toho. Co tyto dva spojilo, jsou dva kriminalistické případy. Týna se snaží zjistit, proč a kdo zavraždil obyvatelku v protějším domě, a Míla se snaží přijít na to, proč musel skončit ve Vltavě jeho bývalý kamarád, bezdomovec. Oba tyto případy se staly na Letné, která, jak víme, není žádným americkým Bronxem. Naopak, místní obyvatelé se tu mají rádi a vědomě si neubližují. (Založil/a: Kůstka)

Ignis
  1. 2. 2014, 22:03
Tak tahle knížka ve mě vyvolala rozporuplné pocity. Začíná to dobře, ale pak si uvědomíte, že jste na straně 48 pořád se tam nic nestalo. Což o to, postavy jsou sympatické, ale zas zajímavý život nemají, aby človka bavilo číst o každém jejich dnu. Nicméně pak konečně dojde k vraždě, takže se začnu těšit, že se to někam pohne. Nepohne. No dobře, malinko ano, ale rychlostí jakou se asi tak pohybuje hlavní hrdinka o berlích. Celkově je pátrání trochu nesmyslné a chaotické, ale zase vcelku působí reálně amatérsky. A pořád je to i přes to šnečí tempo čtivé, pořád je tam něco, co mě zabránilo tu knížku odložit, i přes to, že spousta informací je úplně zbytečná, a ostatní se zbytečně opakují (a to se ještě někdy se opakují i ty zbytečné informace). A pak přijde největší zklamání a to finále. "Vyřešení" Týnina případu je odfláknuté maximálně, alespoň ten Mílův že trochu dává trochu smysl. Shrnuto - jako detektivka to žádný zázrak není, ale označit za ztrátu času se to taky nedá.