Austenland

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0926-9

Argo (2013) 978-80-257-0926-9 199

Mladé Newyorčance jménem Jane se v lásce nedaří, žádný muž jí není dost dobrý, a to proto, že je zamilovaná do oblíbeného horce Colina Firtha, hlavně v jeho roli pana Darcyho v televizní seriálové adaptaci Pýchy a předsudku. Když se jí však poštětí dostat se na brigádu do Anglie do jakéhosi "tábora" fanynek románů Jane Austenové, najednou zjistí, že její představy o romantickém hrdinovi se až nebezpečně stávají skutečností. Najde si nakonec pana Darcyho jako románová Elizabeth, nebo celý ten vyfantazírovaný svět pošle na onen svět? (Založil/a: Kůstka)

teite
  12. 5. 2014, 10:13
Zbytečná snaha přiživit se na obnoveném zájmu o Austenovou. Mizerná a nepravděpodobná zápletka, předvídatelný konec, žádné napětí, v zásadě docela nudná slátanina. Motivace či charakter hlavní hrdinky zůstávají docela skryty. Hvězdičky dávám za pěkný jazyk a solidní překlad, i když drawing room rozhodně není malířský pokoj :-)
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:14
Tato kniha je nejhorší, co jsem v roce 2015 přečetla. Shannon Hale se očividně pokoušela vyrovnat se Jane Austenové, ale marně. Pýcha a předsudek je klasika a myslím, že je trapné toto dílo zesměšňovat. Za mě rozhodně NE.
justiii
  6. 10. 2013, 20:56
První polovina poměrně nudná, druhá trochu lepší. Trochu mi to připadá jako ne úplně úspěšná snaha napsat knihu a pak ji prodat díky jménu Jane Austenove, neboť s Jane Austenovou to má společného opravdu pramálo.
elenče
  13. 9. 2013, 21:52
Po 15 letech se mi povedlo,stejně jako v předpubertálním věku,začíst se a zapomenout na vše ostatní. Přemýšlíte, jaké by to bylo žít v době Jane Austenové? Po příjezdu na Pembrookské panství to můžete zjistit, utajeno před vámi ale stejně jako před Jane Austenovou zůstane, o čem si páni povídají, když jsou spolu sami. Velmi vtipná romance, i když více než Pýchu a předsudek připomíná romantická linka Rozum a cit. Můj pan Nolby se nápadně podobá plukovníkovi Brandovi v podání Alana Rickmana ;)