Cesta povstání

Originální název: The Road to Compiagne

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-744-9

Baronet (2013) 978-80-7384-744-9 344

Války, nepokoje, náboženské neshody, nepřátelství parlamentu, dauphinovy intriky a hlad obyvatel – to vše se Ludvíka XV. vůbec nedotklo.

Už nebyl Milovaný. Nevšímal si, jakému nebezpečí Francie čelí, a vyhledával útočiště v rozhazovačnosti, pošetilosti a neskrývané smyslnosti.

Po smrti markýzy de Pompadour mu k přechodnému zapomnění pomohla řada krásných žen, ale až rozkošná madame du Barry v něm vyvolala pocit, že je opět mladý, žije a miluje. (Založil/a: mitulka)

Claire27
  25. 5. 2016, 20:47
Tak i druhý díl z trilogie Francouzská revoluce mě velmi potěšil. Ocitáme se opět ve Francii za vlády Ludvíka XV., který je ovládán svými milenkami a pařížský lid se bouří. Je sice fakt, že se všechno v knize stále točí kolem milostných afér a různých intrik, ale takový dvůr ve Versailles zkrátka byl. Pro milovníky francouzské historie ideální, odpočinková kniha :)