Měl jsem psa a kočku

Měl jsem psa a kočku
Originální název: Měl jsem psa a kočku

Hynek - 2000
ISBN: 80-86202-02-X

Hynek (2000) 80-86202-02-X 196

Měl jsem psa a kočku jsou úsměvné historky o soužití lidí, psů a koček. Čapek se v souboru fejetonů zabývá nad přátelstvím člověka a jeho nejlepšího zvířecího přítele a vlivem měst na tento vztah. Knížka je plná Čapkovy lásky k zvířatům a jeho přesvědčení, že tito mazlíčci hrají v našich životech nezastupitelnou roli. (Založil/a: boruvka)

#psi  #kočky  #zvířata
Karel Čapek Karel Čapek
*09.01.1890 - †25.12.1938

Rames
  28. 4. 2015, 15:46
Moc krásné a milé počtení, bohaté vyjadřovací schopnosti Čapkovy dokáží vykouzlit dokonalý literární zážitek.
A jak je u tohoto autora zvykem nezapomíná ani na rozličná poučení a srovnávání života zvířat a lidí. Při zmínce o utopení štěňat jsem se dívala kolem jestli mi nečte přes rameno maniakální zastánce psího života za každou cenu.
Martin_cz
  27. 1. 2015, 19:36
Občas se dostávám k nějakým spisům od pana Čapka a uznávám, že to byl opravdu skvělý pisatel - opravdový intelektuál své doby. Pak si ale přečtu něco jako tato kniha. Zde jsem v něm celkem zklamán. Jeho údajné spříznění se zvířaty je opravdu mimo. Některé kapitoly mi přišli zajímavé snad jen kvůli vyzývavému kritickému oponování.
Cracky
  29. 4. 2014, 20:46
Hezká, úsměvná knížka o Čapkově vztahu k jeho domácím mazlíčkům (kniha je navzdory svému názvu věnována především psům). Obsahuje i známý příběh o Dášence. Pěkné čtení na odreagování.