Originální název: Bag of Bones
Poprvé vydáno celosvětově: 1998

BETA Dobrovský - 2000
ISBN: 80-86278-54-9

BETA Dobrovský (2000) 80-86278-54-9 500

Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno?
Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".

vladislaus
  28. 10. 2011, 14:21
I dle mého názoru nudná a příliš dlouhá kniha. Jak vidím někteří čtenáři byli nadšeni, asi není toto čtení pro každého.
Barabura
  5. 11. 2013, 13:17
Pro mě toto byla zatím jedna z nejlepších Kingových knih. Mnozí tady píšou, že je zdlouhavá a nudná. Proboha, už si zvykněte, že to je prostě klasický King, píše dlouhé a poctivé romány, kde vykresluje do podrobností svoje postavy a jejich životy a dělá to zcela záměrně, protože ho to baví a dělá to Kinga Kingem, alespoň dle mě. Jde mu to dobře a mě to velice baví číst, protože mám ráda jeho styl a povahy jeho postav a proto mě zajímají a jsem ráda, že s nimi mohu strávit tolik času. Pytel kostí je romantický příběh trochu jako o popelce a jejím princi zachránci, do kterého se pletou různé nadpřirozené síly. U knihy jsem se smála, bavila, plakala jsem a cítila hrůzu a mrazení, ježily se mi chlupy na rukou a zároveň mi srdce plesalo ze síly citů, které prožívali kladní hrdinové, bylo mi špatně z toho co dělali záporáci a cítila jsem vztek z jejich jednání a to všechno jsem opravdu cítila ne četla. Za tyto pocity, které umí pan King u mě vyvolat, a to "pouze" pomocí písmen a slov, ho prostě musim mít ráda.
Peetuliska
  24. 2. 2014, 19:24
Spisovatel, vyrovnávající se se smrtí své ženy má spisovatelskou krizi, která ne a ne zmizet. Rozhodne se navštívit starou chatu, která skrývá mnoho tajemství a rozhodně není obyčejná. Začnou se dít pozoruhodné věci.
Kniha je pěkná, zaujme.
jehlaspichlas
  15. 5. 2011, 13:00
Stejně jako Nespavost i Pytel kostí je průpměrné zbytečně zdlouhavé nudné vyprvávěni,
než dojde k rozuzlení, že hrdinova mrtvá žena měla cosi společného s duchy, kteří
se stali obětmi jedné dávné tragédie.
VerenaLord
  8. 6. 2013, 13:41
Knihu bych spíš přiřadila do kategorie příliš dlouhá povídka na dobrou noc. Děj je dost předvídatelný, bohužel, mnoho věcí je zbytečně rozepsáno a popsáno do těch nejmenších detailů, což v kontextu toho všeho působí dost amatérsky a lacině. Škoda, čekala jsem od této knihy víc, než čeho jsem se nakonec dočkala. Dost odsuzuji i ten rádoby vyvíjející se románek mezi spisovatelem a vnadnou mladicí, od Kinga dost nepovedený nápad. Nu i mistr tesař se někdy utne.
Venceslao90
  3. 9. 2012, 23:12
Další výborná kniha od Kinga. V zásadě nesouhlasím s tím, že by byla kniha příliš dlouhá a nudná. Podle mě se čte dost svižným tempem a společně s knihou "To" ji řadím mezi to nejstrašidelnější, co jsem od Kinga zatím četl.
Tyet
  14. 3. 2010, 18:06
jedna z nejlepších Kingových knih
scajo
  26. 1. 2013, 12:25
Někdo tu kritizuje, že mu kniha přišla zdlouhavá, ale mně bylo naopak líto, že nebyla delší. Jak už to u Kinga mívám, hlavní hrdina mě prostě bavil a sžil jsem se s ním. Navíc mě tahle kniha dokázala i dojmout, což se mi u čtení zatím mockrát nestalo. Pytel kostí je bezvadná romantická duchařina se sympatickým hlavním hrdinou (spisovatelem), který po smrti milované manželky ztrácí schopnost dál psát a pokouší se ji znovu najít v tajemném domě u jezera, který měla ráda jeho žena. Tam se samozřejmě dějí dost podivné věci, které ještě umocní spisovatelovo osudové setkání s tříletou Kyrou a její mladou matkou, jimž začne pomáhat od jejich problémů. Nechybí dokonale hnusní záporáci a překvapivé zvraty. Pět set padesát stránek uteklo jak voda. Jedna z nejlepších Kingových knih.
LadysR2
  4. 5. 2013, 15:05
Dočetl jsem jen proto, že jsem čekal, kdy se něco stane. Kdy přijde ten Klasika King. Nepřišel. Chápu, že chtěl taky napsat něco jiného, ale na sondu do života vdovce spisovatele (byť s příměsí duchařiny) jsem si rovnou mohl přečíst knihu jiného autora. A jednu hvězdu dávám, abych nemusel Kingovi dát odpad. Odpad nedočítávám.
Bernadette
  13. 9. 2014, 0:12
Nedošla jsem dál než přes nějakých 50 stran... prostě to nešlo. Příběh mě nudil, hlavní postava a její pochody mi byly lhostejné... To je poprvé, co mě King takhle zklamal, zatím se mu totiž vždycky povedlo mě dostat už po pár stranách... snažila jsem se tomu dát šanci, ale prostě ne... Škoda...
Casey
  27. 5. 2016, 12:25
Připojím se k těm, kterým se kniha příliš nelíbila. A to hlavně z důvodu, že pro mě bylo rozuzlení psáno absolutně neuchopitelně, měl jsem v tom zmatek a jak se říká, nevěděl jsem, která bije . Naštěstí bylo na konci vše dovysvětleno, to jsem ocenil.
Miriam
  26. 11. 2013, 17:57
Souhlasím ve všem s Baraburou. Tahle se opravdu povedla. Neubrala bych tomuto příběhu ani jednu stránku. Vše tam zkrátka mělo být a nerada jsem se s nimi, se všemi loučila. Nevím proč Pytel kostí má takové nízké hodnocení. Některé to může odradit a právě i proto po téhle knížce nesáhne. Každopádně kdo tak neučiní může litovat, protože by mu proklouzlo opravdu vynikající čtení :-D
Balu
  22. 8. 2016, 14:13
Dnes už bych asi hodnotil o hvězdu méně, ale přesto je to velice solidní román. Duchařina, která mě před deseti lety docela vyklepala, už dnes takový efekt nemá, nicméně příběh mě táhl dál bez ohledu na zmíněné. Délku knihy jsem si uvědomil pouze ve chvíli, kdy jsem zjistil, že ji jen na posezení přečíst nezvládnu.
Paio
  30. 9. 2012, 11:41
I přesto, že začátek není až tak moc poutavý, je to výjimečná kniha, která stojí za přečtění. Kniha obsahuje vše, co čtenáře udrží v napětí.
ronynka
  5. 9. 2011, 1:08
Knížka po ktere mam trvale nasledky, nedokazu se koupat v rybnice, jezere a kdekoli, kde si nevidim na nohy :-) Nazacatku je trosku utahana, ale je treba se vzit do role Mika. Az knizku prectete, dojde vam, jaky je to perfektni pribeh :) Behal mi mraz po zadech.
Alaglesia
  3. 6. 2013, 16:06
Další kniha od Kinga. Z jeho tvorby bych jí zařadila k těm slabším. Děj byl zdlouhavý, postrádal spád a napětí. Dočkala jsem se několika překvapujícíh momentů, které jsem nepředvídala. Kingovi se říká Mistr hororu, a to mu nemůžu odepřít. Opět jsem se bála a knihu mohla číst jen přes den, ne před spaním. :-) Vzhledem k tomu, že za vrchol Kingovi tvorby považuji Temnou věž, tak mě od něho asi už tak nic neohromí.
thierry
  22. 1. 2013, 7:52
Sice slabší začátek, kdy chvíli trvalo, než jsem se do toho pořádně začetl, ale pak už se napětí jenom stupňuje až do závěrečného vyvrcholení. Další skvělá Kingovo knížka, i když v určitých ohledech trochu vybočuje z jeho tvorby. Ale žádný jiný spisovatel mě nedokáže tak vtáhnout do děje a popsat tak živě scénu jako on.
Vera Silent
  21. 7. 2011, 13:16
Pytel kostí je možná delší než by bylo nutné, ale pokud vás chytí ta atmosféra, tak to nebude problém. Čte se to příjemně, dobrý vypravěčský styl, záležitost s duchy možná trochu moc dramatická v závěru, ale jinak originální čtení.
Honzy
  15. 9. 2010, 18:19
Konečné rozuzlení? Luxuuuus! Celá kniha by se u někoho dala označit za zdlouhavou a nepoutavou. Mě ovšem uchvátila hned od začátku a prožíval jsem trápení hlavního hrdiny společně s ním. Skvěle promyšlené, jak už jsem řekl na začátku. Občas mi po zádech přeběhla zima a to se u mě u knížek nestává!
Lilienn
  10. 10. 2013, 15:40
King má moc moc dobrých knih - ale tahle mezi nima nějak vyniká (spolu s pár dalšíma ještě). :)
Mariona
  14. 12. 2014, 9:30
Musím přiznat, že ze začátku, jsem přemýšlela, že to bude první kniha od Kinga, kterou odložím nebo nedočtu, ze začátku neskutečně dlouhé pasáže, několikrát se opakující stejné věci, pak ale začli věci mít spád a já jsem se do knihy zamilovala, dávám 5 hvězdiček, musím i přiznat, že mě kniha málem i rozbrečela, kdybych si četla doma, možná, že mě i rozbrečí, líbila se mi moc.
Terinacz
  8. 3. 2015, 17:01
Kniha dobrá až do samotného konce, ten konec byl chaotický a divný, stránku sem si musela přečíst třeba dvakrát a stejně mně to zcela nedalo smysl a nenadchlo.. Za ten konec o hvězdičku méně, jinak skvělá kniha.
MysteryMan
  23. 6. 2014, 2:35
Pro mě prostě průměr. Od Kinga jsem četl lepší věci, i ty horší. Těch horších je však míň. Takže horší průměr?
TerezaDou
  25. 1. 2014, 23:59
Kniha Pytel kostí mě velmi zaujala, byla napínavá a stačilo mi na ni jen pár dní, nemohla jsem se odtrhnout!
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:17
Toto je vůbec první kniha, kterou jsem od Kinga přečetla, naprosto mě strhla, zamilovala jsem si ji a díky ní i tvorbu tohoto spisovatele. Výborná kniha.
spil.la
  19. 2. 2016, 11:21
Zas tak špatné to nebylo...ale chyběla mi větši psychologie postav a samotná zápletka mi připadala jednoduchá....což někdy není na škodu....pokud je příběh svižný....což tady není. Není to moc napínavé a jedině závěr mě přinutil to nezařadit mezi nejhorší věci co mistr napsal. Taky jsem od toho čekal víc. Neva. :)
Maya1234
  10. 8. 2015, 22:18
King je můj oblíbenec, ale Pytel kostí mi nesedl. Opravdu jsem se u této knihy nudila a dočetla ji jen z principu. Až na posledních cca 70 stranách jsem se dočkala napětí, akce a zajímavé pointy. Bohužel 400 stran předtím mě neoslovilo.
starllete
  14. 2. 2014, 18:57
Spojení hororu s love story je něco, co bych od Kinga nečekala, ale příjemně mě to překvapilo. Hlavně díky Kingovu mistrnému provedení jsem byla s Pytlem kostí hotová za víkend, závěr knížky jsem si oplakala a jen co jsem ji zavřela, už jsem ji cpala všem okolo, aby si ji přečetli. Pro mě naprostá špička a už se nemůžu dočkat, až budu mít čas a příležitost znova si ji přečíst.
Susanah
  7. 1. 2014, 16:13
strasne zdlhavy zaciatok a nudny ma skoro odradil,ale nakoniec som nelutovala ze som u tejto knihy zostala.
Ninka
  19. 7. 2013, 8:59
Typický King, poměrně zdlouhavější, ale čtivý a rozhodně ne nudný! Trošku mi vadil předvídatelný závěr....
Míša Slonařová
  21. 6. 2013, 8:36
Pan King má někdy problém. Píše příliš mnoho slov a myslí si, že jich ještě napsal málo. Pytel kostí se vleče jako duch s artrózou.
individum
  31. 12. 2012, 14:49
Skvělá knížka jak už někdo psal prožíval sem také děj z hrdinou.místy sem se i zasmál což mně překvapilo..sice to bylo jakoby dost romantický ale mně se to moc moc líbilo.pěkně vymyšleno
Terezapk
  24. 9. 2012, 18:05
Moje vůbec nejoblíbenější kniha od Kinga, má nečekané tajemné rozuzlení, musím říct, že jsem se při čtení opravdu bála a mám tuto knihu ráda asi i z toho důvodu, že má nakonec přes to všechno dobrý konec, to se u Kinga moc často nevidí :)
kara.lol
  20. 6. 2012, 22:41
Tahle kniha taky patří mezi mé oblíbené, i když si myslím, že to není typický King. Jistě, je tady napětí, tajemno, ale to vše jen po troškách, navíc s přídavkem romantiky. Radši mám filmové zpracování, u něj se víc lekám.
lusenda
  3. 5. 2011, 9:09
Hm..."Kingovky" mám úplne najviac rada, no táto kniha je troška ... nudná? Predokladateľné, dosť fádne...miestami mi síce behal mráz po chrbte, no možem povedať, že u ostatných jeho kníh to bolo omnoho častejšie.
Žížala
  30. 11. 2010, 20:24
Kinga mám dost ráda, četla jsem od něj už nejmíň 7 knížek ale Pytel kostí nějak nebyl mým šálkem čaje. Třeba Mlhu nebo Čtyři po půlnoci jsem přečetla jedním dechem, ale Pytel kostí se mi zdál příliš utahaný, až možná moc takový...neKingovský, nebo jak to říct. Ten konec to víceméně zachraňuje (posledních asi 150 stránek) ale i tak..Rozhodně to není špatná knížka, ale...něco tomu chybí. Něco dost zásadního.