Slavné případy soudce Ti

Slavné případy soudce Ti Originální název: Celebrated Cases of Judge Dee

Perseus - 2007
ISBN: 978-80-87010-06-8

Perseus (2007) 978-80-87010-06-8 261

Při vyšetřování záhadné smrti mladíka riskuje soudce Ti nejen svou úspěšnou úřednickou kariéru, ale i svůj život. Během pátrání vycházejí najevo další zločiny, které soudcovo pátrání dílem narušují, dílem skládají skutečnou mozaiku vražedného případu. Kniha má obsáhlou předmluvu, věnovanou jednak skutečné osobnosti soudce Ti, jednak tradici čínského detektivního románu, dále poznámky a překladatelský doslov. (Založil/a: vandrak)

Andulka
  4. 5. 2011, 18:41
Jiz predtim jsem cetla "3x zivot a skutky soudce Ti", ktere mi pripadaly o neco lepsi. Nevim, jestli to bylo dano ceskym prekladem, ve kterem bylo pomerne hodne gramatickych chyb (nebo v naslednem doslovu byla slova napsana namisto cestiny v anglicke transkripci).
Ironfood
  7. 10. 2012, 18:05
Pro mě zatím asi nejslabší z příběhů o soudci Ti. Přišlo mi to takové těžkopádnější než ostatní díly, navíc soudce tu na můj vkus příliš postupuje na základě snů a vnuknutí a k tortuře sahá častěji a s větší radostí než pan Jindřich František Boblig z Edelstadtu.