Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mluvil jsem s duchy

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mluvil jsem s duchy

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

V polovině dvacátých let byl autor knížky profesor psychologie na univerzitě v Princetonu dr. Henry C. McComas požádán Americkou společností pro psychické výzkumy, aby vedl odborný výzkum spiritistických jevů. Bývalý automechanik Cartheuser či žena bostonského lékaře Crondona, záhy světově proslulá jako Margery, zviklali totiž při svých seancích i zapřísáhlé nepřátele spiritismu. Ozývaly se hlasy z prostoru, duchové pohybovali předměty, zvonili a působili světelné efekty.
Záhadné zůstávaly rovněž jevy, kdy duchové zemřelých básníků, malířů nebo stavitelů vedli ruce prostých žen a vytvářeli podivuhodná literární a výtvarná díla nebo podávali historická svědectví, potvrzovaná záhy archeologickým průzkumem.
Dr. McComas měl od Společnosti dostatek prostředků, aby mohl spolupracovat s experty a odbornými pracovišti. Při seancích také použil fotografii v ultrafialovém záření, na hrdlo médií upevňoval stetoskop, aby poznal, nakolik se na hlasech duchů podílejí jejich hlasivky. Na výzkum se důkladně připravil i tím, že si osvojil řadu náročných iluzionistických triků.
A tak čtenář v této "encyklopedii spiritismu" bude nejen očitým svědkem slavných seancí, ale i překvapivých poznatků. (Založil/a: Hns13)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace