Sovák podruhé, Smích léčí, aneb, Neberte se tak vážně!

Sovák podruhé, Smích léčí, aneb, Neberte se tak vážně! Originální název: Sovák podruhé, Smích léčí, aneb, Neberte se tak vážně!

HAK (Humor a kvalita) - 2001
ISBN: 80-900776-4-1

HAK (Humor a kvalita) (2001) 80-900776-4-1 188
HAK (Humor a kvalita) (1996)
HAK (Humor a kvalita) (1993)

Druhý díl biografie českého herce Jiřího Sováka. (Založil/a: marta-b)

ondrasek
  4. 6. 2013, 21:04
Humorné vzpomínání Jiřího Sováka na dětství, vojnu, herecké kolegy a další se nese v tónu, který je i v podtitulu knihy: neberte život tak vážně.

"Nápoj zněl vznešeně: Sráděra pija činta. Byl to nápoj mixovaný a zajímavě zbarvený. Vznášely se v něm tři vrstvy: červená, zelená a hnědá. Pro neznalce přeložím: hořčák, mentolka a rum.
Hodili jsme to chlapácky do sebe, ale už v tramvaji se udělalo Honzovi Pokornýmu šoufl. Zezelenal, zčervenal a zhnědl - přesně jako ten nápoj - a v tísni, ve které se ocitl, se obsahem žaludku trefil průvodčímu přímo do tašky s drobnými. Hleděl jsem na nastalý děj konsternovaně. Průvodčí rovněž. Nezmohl se ani na jediné slůvko protestu, třebaže mu Honza, když se mu ulevilo, posloužil radou: "Vidíš - a teď můžeš vracet zpátky naběračkou!"