Ve znamení Štíra

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0943-6

Argo (2013) 978-80-257-0943-6 368

Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání. (Založil/a: Nika_D)

Maggie Stiefvater Maggie Stiefvater
*18.11.1981

silvaren
  27. 8. 2015, 6:41
Přiznávám, že mám problém uvěřit v masožravé koně z moře. Autorka je však do příběhu zasadila tak, že mi vůbec nevadili. A ten příběh nakonec o nich vlastně ani nebyl. V horkých letních dnech jsem byla nadšená z chladného větrného ostrova a jeho atmosféry. Škoda, že se Sean víc nelišil od Sama z vlkodlačí trilogie. Naštěstí to zachránila Šotek, která se mi líbila moc. Nádherná knížka.
Blueberry
  14. 2. 2014, 14:09
Maggie Stiefvaterová nezklamala, ba naopak. Ve znamení štíra je v mnohém vyspělejší knížka než celá série o vlcích z Mercy Falls. Stejně tak jako její hrdinové drží zkrátka uzdy svým vodním koním, tak i sama autorka se ve vyprávění drží lehce v pozadí - silné emoční momenty střídá klidnějšími pasážemi a uchovává velice příjemnou a čtivou linii příběhu, která vás vtáhne do děje tak mocně jako by vás stáhl pod hladinu oceánu samotný capall uisce.
Terka Koubková
  27. 8. 2016, 18:51
Schopnost autorky vzít netradiční mytologické povídačky a udělat z toho perfektní a promyšlenou knihu mě opět dostala. Na něčí vkus je tam možná moc romantiky, ale tím holt protkává všechny svoje díla.
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:05
Úžasná kniha o nejhezčích zvířatech této planety. Díky této knize jsem poznala, že tato autorka se rozhodně musí zařadit mezí mé nejoblíbenější a že prostě MUSÍM sehnat i její další knihy a přečíst si je. Tato kniha mě dostala na kolena, s čtením jsem nemohla přestat, dokud jsem neotočila poslední list a došlo mi, že je už konec ... :( :) rozhodně nejlepší kniha této autorky :)
Petya H.
  3. 11. 2013, 15:54
Tuto knihu nečtete, žijete v ní. Cítíte vůni nebo pach (Jak se to vezme...) oceánu, vítr ve vlasech, písek nejenom v očích, poddáte se obrovské melancholii, ale i naději. Tento příběh po sobě zanechá hluboký otisk stejně jako kopyta vodního koně.