Svoboda

Svoboda

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0887-3

Argo (2013) 978-80-257-0887-3 416

Berglundovi jsou liberální středostavovská rodina z amerického Středozápadu. Patty je bývalá univerzitní basketbalová hvězda a profesionální matka v domácnosti, Walter přívětivý právník se zaníceným zájmem o ochranu životního prostředí. Společně vychovávají nezávislého a podnikavého syna Joeyho a chytrou a nadanou dceru Jessicu. Jak Berglundovi obstojí tváří tvář vlastním frustracím, ambicím a touhám? Jak se vyrovnají s plíživým nebezpečím vnitřní prázdnoty a nespokojenosti? Jak naloží s břemenem vlastní svobody? (Založil/a: Nika_D)

Jonathan Franzen Jonathan Franzen
*17.08.1959

teite
  12. 1. 2014, 16:20
Pro mě nesmírně příjemné překvapení, ač kniha nevyníká nějakým strhujícím dějem, četla jsem ji jedním dechem. Konečně zase současný román, kde jsou postavy propracované, kde člověk chápe, proč se chovají tak, jak se chovají. Přestože mi vlastně žádný z hrdinů nebyl sympatický, celkově považuju knihu za výbornou a jednu z těch, kterou bych si ráda za pár let přečetla znovu.
badatel
  9. 12. 2013, 18:46
Obrýlený idealista, mírně nezodpovědný kamarád, děti, které vidí chyby rodičů velmi ostře, a neskutečně otravná Patty. Četlo se to chvílemi trochu ztuha. Konec knihy mě ale hodně dojal, je to ze života, a ráda bych si přečetla i Rozhřešení - ale nemůžu ho sehnat.