V zemi neviditelných žen

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Triton - 2013
ISBN: 978-80-7387-687-6

Triton (2013) 978-80-7387-687-6 360

Rozhodnutí, která vám změní celý život, jsou často ta nejimpulzivnější.

Když Qantě Ahmedové, mladé britské muslimské lékařce, odmítli udělit vízum pro další pobyt ve Spojených státech amerických, stala se vyhnankyní na cestách. Na základě nabídky, již nečekaně dostala, se rozhodla přijmout práci v Saúdské Arábii. Nabízelo se jí nejen nové zaměstnání, ale také šance prožít dobrodružství v exotické zemi, o které se domnívala, že do ní jako muslimka dobře zapadne a snadno porozumí tamnímu životu.

Realita však byla naprosto odlišná. Saúdskoarabské království je uzavřený zvláštní svět, země nepředstavitelných kontrastů. Autorka se zde setkávala s odmítáním a opovržením na místech, kde očekávala přátelské přijetí, ale nacházela i humor, upřímnost, oddanost a lásku.

Pro Qantu Ahmedovou je Saúdská Arábie především zemí nových možností. Tady objevila, co to znamená se vnitřně přerodit a najít nové já v zemi neviditelných žen. (Založil/a: Laponka)

Ducii
  21. 8. 2015, 18:39
Bála jsem se, že to bude nudná a zdlouhavá knížka - nahuštěné stránky písmenky, málo přímé řeči, samý popis. Mé obavy ale nebyly naplněny. Jednalo se o velmi zajímavou knihu. Byl to zajímavý pohled - ženy, muslimky ze Západu, která se ocitla v Saúdské Arábii. Takových knih moc není. Kromě toho, že kniha přibližuje poměry v Saúdské Arábii, tak ještě navíc má tuhle přidanou hodnotu - vidíme to očima muslimky.