Já, Monstrum

Já, Monstrum

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2013

BB art (2013)

I démoni mají přátele. A ti se teď přicházejí Johnu Wayneovi Cleaverovi pomstít za smrt jednoho z nich.

Zabil jsem démona. Nevím, jestli to byl opravdový démon, jsem si však jistý, že šlo o netvora, který měl ostré tesáky, drápy a podobně, a že vzal život spoustě lidí. A tak jsem ho zabil. Myslím, že jsem udělal správnou věc. Aspoň už nikdo další neumřel. Ale ne na dlouho

V knize Nejsem sériový vrah John Wayne Cleaver zachránil své město před zabijákem daleko hrozivějším, než jsou sérioví vrazi, kterými je přímo posedlý.

Ukáže se však, že sotva jeden démon zmizel, v Claytonu jej vystřídal druhý. Zanedlouho se objeví další oběti, jež může John balzamovat v márnici, a nová záhada, která čeká na vyřešení. Jenže John okusil smrt a temná stránka jeho osobnosti, kterou používal jako zbraň - a nazývá ji Monstrum -, ho teď může ovládnout.

V Claytonu nikdo nebude v bezpečí, dokud John nepřemůže dva děsivé protivníky: neznámého démona, kterého musí zastavit, a svého vnitřního démona, před nímž nikdy neuteče.

Druhá část trilogie Dana Wellse je ještě čtivější a napínavější než její první díl. Autor se vám předem omlouvá za noční můry. (Založil/a: Laponka)

Dan Wells Dan Wells
*04.03.1977

wendel
  3. 3. 2016, 16:16
Rozhodně neobvyklá kniha, ve které 16ti letý John nejdříve bojuje sám se svým nutkáním mučit a vraždit. A později se snaží vypátrat sériového vraha, a nakonec se sním utká.