Srdce ze zlata

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-748-7

Baronet (2013) 978-80-7384-748-7 344

Archeoložku Carter Wessexovou to táhne na Farrellovu horu; touží rozluštit záhadu, starou víc než tři sta let a možná také najít skrytý zlatý poklad. Jedna věc jí však stojí v cestě: Nick Farrell, neblaze proslulý finančník a lamač ženských srdcí, který nemá rád, když se po jeho pozemcích potulují cizí lidé. Podaří se Carter odhalit tajemství záhadného kamenného kruhu v horách? Dokáže překonat staré trauma z dětství? A najde v Nicku Farrellovi muže na celý život? To se dozvíte z nového poutavého románu J. R. Ward, která ani tentokrát nezklame! (Založil/a: Laponka)

Lucy Sisk
  20. 7. 2015, 22:26

Když jsem se dívala na anotaci, hlavní co mě zaujalo, bylo povolání ženské představitelky hlavní role. Archeoložka. Jo, jsem tak trochu blázen do archeologie i antropologie, takže jsem věděla, že si to musím přečíst. Stálo mi to za to.

Hlavní postavou je Carter Wessex, archeoložka, která se na popud kamarádky rozhodne přezkoumat legendu Farellovy hory. Je to o ztracené skupině milicionářů, Britů, vězni, reverendovi a Rudému jestřábu. U postavy Carter se mi líbila její tvrdohlavost a schopnost nenechat se zastrašit. Jejím nejlepším kolegou je Buddy (ano, nasmála jsem se, když jsem si představila jméno přeložené do češtiny - kámoš).

Nick Farell, miliardář a finančník odmítá celou dobu pokusy, aby se mohlo kopat na jeho pozemcích, odmítal do doby, než zjistil, že Carter Wessex je příbuzná s mužem, se kterým vedou obchodní strategie. A tak proč nepovolit kopání a nepočkat, jak mu to její otec oplatí?

Kromě archeologie je dějová linka a dynamika hlavních postav fascinující. Rozhodně jsem se bavila při čtení jejich hádek a myšlenkových pochodů. Jako zjemňující faktory tam vystupovaly dvě další postavy, Ellie a Cort. Ellie je Buddova dcera a Cort je synovcem Nicka.
niknikita
  30. 8. 2015, 13:03
Chtěla jsem nějakou oddechovku a to mám zato. Prokousám se k tušenému happyendu a na dlouho mám jasno. Slaďáky nebrat! A ta obálka snad patří k úplně jiné knize...