Chyť mě

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4082-4

Knižní klub (2013) 978-80-242-4082-4 384

Seržantku D. D. Warrenovou z bostonského detektivního oddělení hned tak něco nepřekvapí, Charlene Rosalind Carter Grantová ji však dokonale zaskočí: prosbou o vyšetření své vlastní vraždy – Charlene je přesvědčena, že ji někdo usiluje o život. Dva roky po sobě zemřely dvě její nejlepší kamarádky – obě 21. ledna, obě rukou neznámého vraha. Blíží se další 21. leden a Charlene počítá hodiny do své smrti. Ale rozhodně se nevzdá bez boje... V D. D. však hlodá podezření: Je Charlene obětí, nebo pachatelkou dokonalých zločinů? A co ji spojuje s chladnokrevnými vraždami bostonských pedofilů, které vypadají, jako by si někdo vyřizoval účty? Lisa Gardnerová je autorkou 16 kriminálních románů (a 13 románů pro ženy). Její knihy vycházejí ve 30 zemích, počet prodaných výtisků (více než 22 milionů) a především nesporné kvality jejich napínavých příběhů ji rozhodně řadí ke světovým bestselleristům tohoto žánru. (Založil/a: Kůstka)

Peetuliska
  1. 5. 2015, 13:14
Dva roky po sobě, vždy ve stejný den, zemře jedna z vašich kamarádek, vzhledem k tomu, že jste měli jen dvě, víte, že teď je řada na vás, proto Charlene nic nenechá náhodě, boxuje, naučí se střílet, odjíždí do jiného města a zároveň kontaktuje seržantku D.D. Warrenovou, aby případnou její smrt vyšetřovala. Neměla lehké dětství, kdy ji její duševně nemocná matka projevovala "neobvyklou lásku" a snaží se na vše zapomenout, nebude to ale tak lehké.
Mé první seznámení s touto autorkou dopadlo skvěle, kniha neměla žádný rozjezd, rovnou jste vpadli do napínavého příběhu, který pak více nebo méně se stále držel. Velice originální námět a skvělé jazykové schopnosti autorky, stále máte chuť číst dál, rozhodně doporučuji.
Morsie
  19. 9. 2013, 16:14
Úžasná kniha, úžasný námět! Knížku jsem zhltla na jeden zátah - když se do ní pustíte, už se prostě nezastavíte, už jen čtete, čtete, čtete. A nestačíte se divit, co všechno se na stránkách odehrává! Vážně je to síla! Miluju knihy, kdy si musím děj domýšlet, kdy nevím, na čem jsem, a kdy se všechno dozvím až na posledních stránkách. Doporučuju, fakt to stojí za to!
MMacicekk
  14. 11. 2015, 12:33
Obsahuje spoiler spoiler Jak si tak čtu komentáře, tak nevím, ale zas tak paf jsem z téhle knihy nebyla. Asi to bylo i tím, že jsem ji celkem často odkládala a nebyla do příběhu úplně ponořená. Myslím, že i z prologu bylo trochu jasné, jakého konce se dočkáme.
Aspet
  19. 2. 2014, 10:02
Skvělé čtení, promyšlený příběh. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, zvědavost mě nutila číst dál a dál.
wendel
  10. 2. 2016, 16:24
Slibný začátek s originální zápletkou. Charlene přesvědčuje policajty,že má být za čtyři dny zavražděná...to zní dobře. Pak děj běží, osudné datum se blíží, něco se začíná rýsovat, ale stále je to dost záhadné....pořád je to dobré. A pak je tu konec...na můj vkus moc velké překvápko...chtělo to trochu ubrat...
i tak jsem spokojený : 70%.
Lihunka
  9. 1. 2016, 19:03
Moje první kniha od této autorky a musím říct, že velmi povedená. Velmi napínavý děj, který postupně gradoval, a střídající se vypravěči mě vtáhli do děje. Takže za mě vynikající kniha.
Papercut
  8. 4. 2014, 19:37
Neuvěřitelná knížka, po dlouhé době mi běhal mráz po zádech a to především když se kniha chýlila ke konci.
Monika Ivanová
  3. 12. 2016, 21:27
Skvělý thriller, kdy vás konec naprosto dostane. Děj je od samého začátku svižný, napínavý a nečekaný. Těsím se, až si přečtu od tehle autorky další knížky.
Veronika Froni Ko
  29. 11. 2015, 22:14
Kniha se mi do ruky dostala čistě náhodou, prostě jsem ji viděla v knihkupectví a koupila, aniž bych o autorce předtím něco věděla. Ale musím říct, že jsem tentokrát sáhla správně. Od začátku napínavý děj, od kterého jsem se jen velmi nerada odtrhávala. Knížka měla spád, neustále se tam něco dělo. Před touto knihou jsem dočetla první díl Vraní dívky a ze začátku mi připadal příběh na podobné téma, zápletka však nakonec byla úplně někde jinde a knížka bavila od první do poslední kapitoly. Doporučuji a těší se, že si přečtu další knihy od této autorky...
gatear
  3. 6. 2014, 11:23
Krásná kniha, čtivá, napínavá. Do poloviny jsem ji v noci odkládala a těšila se na zítra až ji zase otevřu. Druhá polovina to bylo pro mne horší, nešla odložit, a tak jsem ponocovala a prožívala příběh s hrdinkami knihy. Byla to první kniha od této autorky, tak zkusím další