Kaspická brána

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-364-7

BB art (2013) 978-80-7461-364-7 360

Římská říše čelí rozvratu

Píše se rok 262 n. l. a Římská říše čelí rozvratu. Uchazeči o trůn spolu nemilosrdně bojují na život a na smrt, ze všech stran na ni útočí barbaři a její asijskou metropoli Efesos srovnalo se zemí mohutné zemětřesení. Poničené město opanuje lůza a volá po krvi a pomstě.

Trest rozhněvaných bohů se nezadržitelně blíží. Ze severu pochodují barbarské hordy krvežíznivých gótských nájezdníků, kteří chtějí poničené, přesto bohaté, město vyrabovat. Porazit je může jediný muž, římský generál Balista. Své protivníky dobře zná a ví, jak se jim postavit.

Netuší, že cílem útoku není jen samotný Řím, ale i on sám. Gótové mu přísahali smrt a nepoleví, dokud svůj slib nesplní tak, jak velí zákony krevní msty. (Založil/a: Eli.)

Richie
  18. 7. 2015, 13:28
Vynikající pokračování série, tentokrát z prostředí antického Černomoří. Generál Balista brání římská města před útoky Gótů a také z pověření císaře vyráží na dlouhou misi do oblasti kavkazských kmenů.
Autor má historické reálie výborně nastudované, při čtení nemám nejmenší pochybnosti o hodnověrnosti popisovaných dějů, krajin, věcí či dobových názorů a postojů. Na konci knihy jsou i přidané podrobné vysvětlivky (včetně toho, co je fikce autora v rámci příběhu a co jsou doložená fakta). Navíc je celý příběh opět velmi napínavý a poutavý - umožnil mi několikadenní pohlcení antickou společností a kulturou.
Po krátké úvaze dávám plné hodnocení 5 hvězdiček (i vzhledem k dosavadnímu - pro mě těžko pochopitelnému - slabšímu hodnocení jiných čtenářů). Jinak 90 %.
SGS
  10. 9. 2015, 16:44
Je to takove "rozskakane", ten pocit mam v podstate uz od druheho dilu serie. Prvni dil byl takovy uceleny, pomatuju si ho v podstate cely. Dalsi a tento asi nejvice skaci po ruznych lolacich a me osobne to pripada ze velmi umele, ze presun mezi lokacemi na sebe prilis nenavazuje. Na konci knihy jsem mel problem vzpomenout, kde vsude vlastne Balista v tomto dile byl. Celkove zatim nejhorsi dil z cele serie, uvidime dal.
Adam Walder
  6. 12. 2013, 22:19
Po předchozích třech výborných dílech, z nichž nejméně první dva zaslouží absolutní hodnocení, je tento znatelně slabší. Pro mě jako pro totálního fanouška Sidebottomovy série bylo i tak čtení příjemné. Ale čekal jsem mnohem víc. Doufám, že si Mistr vzal v tomto díle oddechový čas a Vlci severu budou zase nářez (byť mám jistou skepsi; název zase asociuje, že se bude jednat o odloučené scénário s malou návazností na hlavní děj podobně jako v Kaspické bráně, a to není dobře...)
bronn
  27. 9. 2014, 10:21
Podstatně slabší než Lev pouště, zejména první polovina knihy mě chvílemi nudila, druhá půlka ovšem vše vynahradí. Děj se rozjede a slibuje zajímavé pokračování v další knize.
Pavelcb
  6. 12. 2013, 21:45
hodně slabý příběh..kvalita šla dolů. Bojím se koupit další díl Vlci severu. Ale první díl Požár na východě má odemne plný počet hvězdiček právem.