Otoky a záhadná lymfa

Otoky a záhadná lymfa

Podtitul: aneb pravé příčiny celulitidy, obezity a neúspěšných pokusů zhubnout

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-260-4404-8

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-260-4404-8 156 Nakladatel: Jitka Bičíková

Kniha se zaměřuje na vysvětlení co je to vlastně lymfa a jaké problémy může způsobit, když se zanedbá. Podrobně vystvětluje princip problému právě lymfatických otoků, co je zapříčinuje a jak je léčit.

Vše vychází z mé letité praxe, doplněno mými příběhy, zkušenostmi, fotografiemi pacientek. Kniha je protkána laickým pochopením, proč ženy nemohou zhunout, co dělají špatně, a mnoho dalšího točícíse kolem lymfy a "zaneseného" lymfatického systému a jeho následků. Vše je doplněno o "babské rady", bylinnou léčbu, mou praxí a pohledem z "mluvy duše", psychosomatikou na konkrétní nemoc.

Je to "ženská kniha", která se proto zaměřuje na nejčastější ženské problémy od otoků a tzv. "sloních nohou", obezitou, podceňovanou celulitidou, zavodňováním, alergiemi a všemi nemocemi, které může spustit právě nelečený lymfatický systém. Kniha je zaměřena na ženy a rozebrátním nemoci zkrz jejich duši, psychiku a problémy. (Založil/a: jibi)

Jitka Bičíková Jitka Bičíková

Zuzzza
  16. 1. 2017, 21:54
Zajímá mě celostní medicína a alternativní přístupy ke zdraví, protože bohužel v dnešní době jsou klasičtí lékaři v zajetí molochu farmaceutického průmyslu a zdravotních pojištoven a bud´nechtějí - neumí - nemohu (to je jedno) spoustu věcí léčit, takže si člověk musí v řade případů chronických potíží pomoci sám a musí k tomu mít určité znalosti, protože na internetu je řada protichůdných informací a člověk je musí umět prosívat. V roce 2011 jsme se dostala do kontaktu s Mudr. Jeřábkem, který mě zasvětil do fyzikální léčby pohybového aparátu, FM syndromu, diabetických končetin a podobně. Byla jsem přitomna jeho úžasných výsledků, kdy po třech "fyzikálkách" se diabetické nohy které se měly řezat neřezaly, ale uzdravovaly se. Paní Bičíkovou jsem do včerejška neznala a zaznamenala jí náhodně s její skupinou na sociální síti FB. Protože se mi mi zdálo, že to patří do mého okruhu zájmu "alternativní medicína", prostě jiný přístup, četla jsem články v její skupině a byla vyděšená. Transformace. Všechny nemoci mají především namyšlené psychické příčiny, od padání vlasů po špatně fungující štítnou žlázu. Jistě, psychika a fyzické tělo jsou provázané, to asi ví spousta lidí, ale tvrdit, že asertivní jednání způsobí poruchu štítné žlázy? U některých prohlášení člověk neví, jestli se má smát nebo plakat. Výrazy typu "zatvrdlá lymfa" a podobně - padají vám vlasy ? Za to může "zatvrdlá lymfa". Vše provází morbidní fotografie lymfedémů. Jako by "sloní nohy" byly nejčastějším zdravotním problémem žen. Stránky paní Bičíkové jsou gulášem, který nemá ani hlavu ani patu. Pokud dáte nějaký komentář nebo profesní dotaz, ignoruje ho nebo smaže. Neumí odpovědět? Neví, co píše ? Jak píše Phewell, namyšleně vnucuje svůj (??) rozhodně pravdivý názor, nepřemýšlí nad dotazem, který kladete, rozhodně nebude měnit evidentní hloupost, kterou někde napsala, ani vysvětlovat, jak ji myslela. Píše že vše je z její letité praxe a zkušeností - vzhledem k jejímu věku - kolik může mít zkušeností? Na videu se snaží býtpříjemná, jinak ale reaguje arogantně. Její články obsahují bud informace, které ví skoro každý, nebo nesmysly. Nic nového a přínosného se nedozvíte, vše směřuje k tomu, abystete si u ní zaplatili konzultaci na míru a přístrojovou a manuální lymfodrenáž. Přímá cesta k penězům, nic víc a její ceník není z nejlevnějších. Knížku si skutečně nepřečtu, nekoupím ani nepůjčím a své tělo bych paní, která neumí poskládat větu či odstavec tak, aby měly smysl a neobsahovaly s prominutím zhovadilosti, protože některé výroky se jinak označit snad ani nedají, rozhodně do rukou nesvěřila.
Phewell
  9. 8. 2016, 15:19
Paní Bičíkovou jsem zaznamenala v díle Kouzelných bylinek ČT, tak jsem si hned knihy půjčila. O spoustě věcí zmíněných v knize jsem přesvědčená, že fungují. Byla jsem hlavně zvědavá, že se dovím něco nového. ALE kniha je nesrozumitelně poslepovaná UKRADENÝMI texty a názory jiných autorů. Kniha nemá hlavu ani patu, rozčilovalo mě, že čtu to, co už jsem četla jinde a ani nebylo popsáno, proč je to v knize uvedeno a za jakým účelem. Jde o jedno velké plagiátorství. Navíc autorka dost namyšleně vnucuje svůj ROZHODNĚ PRAVDIVÝ názor. No hnus velebnosti. Obrovské zklamání a navíc se mi hned rozlepila vazba, když jsem si ji v knihovně půjčila :-D
Druhý díl to samé v bleděmodrém.
jibi
  4. 9. 2013, 9:33
KNIHA S NÁZVEM "OTOKY A ZÁHADNÁ LYMFA aneb pravé příčiny celulitidy, obezity a neúspěšných pokusů zhubnout", pojednává o čím dál častějším problému dnešní

doby a to Otoků nohou, který je velkým a závažným problémem, který se mylně propaguje za absolutně podružný, nevýznamný a kosmetický, ale opak je pravdou.

Kniha mluví právě o opaku, a vyzdvihuje jak závažný problém otoky jsou, a až kam může vést jeho neléčení!!!! Vysvětluje důležitou funkci zanedbávané a přitom

tolik životně důležité LYMFY A LYMFATICKÉHO SYSTÉMU, o kterém se tak málo mluví a všeobecné ví. Krok za krokem popisuje příčiny CELULITIDY, jak fyzikální tak

na mentální a psychické úrovni. Odpovídá na otázky PROČ PŘES VEŠKEROU SNAHU ZHUBNOUT, STÁLE NEMŮŽETE, co děláte špatně, kde je chyba a pravá příčina problému

jak psychické a mentální úrovni. Veškerá ženská důležitá témata jsou doprovázeny duchovním propojením, kde je příčina a jak to vše kompletně, jednoduše a

komplexně řešit.