Malá životní klopýtnutí

Malá životní klopýtnutí

Podtitul: O konfliktu, toleranci, bolesti a lásce

Originální název: Malá životní klopýtnutí
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Portál - 1999
ISBN: 80-7178-298-X

Portál (1999) 80-7178-298-X 165

Kniha je souborem esejí psychologa Zdeňka Eise. Nesnaží se být průvodcem či "návodem na život", ale pouze poukázat na každodenní drobné či větší obtíže, které čas od času potkají každého z nás, na překážky, které musíme překonávat a na problémy, které musíme řešit. Autor se zamýšlí nad čtyřmi nejčastějšími oblastmi, se kterými se ve své psychoterapeutické praxi setkal, a sice nad konfliktem, tolerancí, bolestí a láskou. Kniha je souborem myšlenek a postřehů autora doplněných konkrétními příklady z jeho soukromé praxe. (Založil/a: Pets)

Zdeněk Eis Zdeněk Eis

Pets
  13. 9. 2013, 8:38
Čtení to není špatné, Eis píše docela plynule a kniha hladce ubíhá. Bohužel však mně osobně nepřinesla téměř nic do osobního života, protože drtivá většina postřehů jsou dokola omílané pravdy, které každý zná, ale je velmi těžké se jimi řídit. Ale kdo ví, třeba se časem ukáže, že mě kniha přeci jen ovlivnila.