Měli jsme underground a máme prd

Měli jsme underground a máme prd Originální název: Měli jsme underground a máme prd
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knihovna Václava Havla - 2009
ISBN: 978-80-903518-9-9

Knihovna Václava Havla (2009) 978-80-903518-9-9 56 Nakladatel: Knihovna Václava Havla, o.p.s.

Poezie undergroundových básníků Ivana Martina Jirouse, Fandy Pánka, Jaroslava Hutky, Egona Bondyho a Vratislava Brabence.
Jedná se o první číslo čtvrtletníku Sešity Knihovny Václava Havla. Obsahuje katalog k proběhlé výstavě "Měli jsme underground a máme prd.": texty českých undergroundových básníků, které se tak či onak věnují Václavu Havlovi, fotografie Bohdana Holomíčka a předmluvu Martina C. Putny, v níž se mimo jiné píše: „Konkrétní historický underground skončil. Avšak, každá doba a každá kultura potřebuje svůj underground – své společenství lidí, kteří žijí, myslí a tvoří „jinak“, pro většinovou společnost nepochopitelně, provokativně, rouhavě, a tím kladou do otázky „samozřejmé“ hodnoty té které doby a kultury. (Založil/a: Laponka)