Z prachu hvězd

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Národní divadlo - 2013
ISBN: 978-80-7258-433-8

Národní divadlo (2013) 978-80-7258-433-8 109

"Bilance života. Jak už to tak bývá - neradostná. Život v prachu. Nekonečné rozhovory s rodiči, se sestrami, se sebou. Co je smyslem života? Co jsem na cestě ztratila, o co jsem přišla, co mi vzali jiní? Proč to tak je? Co jsem udělala špatně? Nic a všechno. Co mi zůstalo? Samota. A láska. Vzpomínka na ni. Bolavá, velká, jediná. Ztracená v prachu hvězd."

Lenka Lagronová (1963), jedna z našich nejhranějších dramatiček, vydává svou poslední hru, za níž získala ocenění ve slovenské soutěži Dráma. Text hry, rozhovor s autorkou, studie o autorce od Lenky Jungmannové, článek astrologa Jana Palouše a další doprovodné materiály, včetně obrazového ohlédnutí za Pláčem, další inscenací hry Lenky Lagronové, kterou v Divadle Kolowrat režíroval Jan Kačer (2009). Vychází u příležitosti premiéry v Divadle Kolowrat (režie Štěpán Pácl).
Nakladatel: Národní divadlo (Založil/a: al-ma)