Plyšová veš

Plyšová veš Originální název: Plyšová veš

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2538-6
Vyšlo jako e-kniha

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2538-6 272 Vyšlo jako e-kniha.
Mladá fronta (2007) 978-80-204-1699-5 270

Mateřství není v žádném případě důvod k panice. Jsou různé věci, které člověku změní život. Plíseň mezi prsty u nohou, smrt Vinetoua, drobné přehlédnutí v přijímacím testu na vysokou školu, Jizerská padesátka anebo svatba (především vlastní). A hlavně děti. Mateřství není v žádném případě důvod k panice. Příroda ho prozíravě zahajuje devítiměsíční přípravkou. Už těhotenství ženu obohatí. Na její tělo čeká spousta dosud nepoznaných zážitků: ranní zvracení, mdloby, křeče v lýtkách, pálení žáhy, otoky, křečové žíly a změna tělesných proporcí, která láme veškeré představy o nevkusu. Při úrovni našeho zdravotnictví přežije porod naprostá většina rodiček. Takže lze téměř s jistotou očekávat, že se na těle i na duchu zdevastovaná žena stane matkou. Zahájí tak to, co muži vzletně nazývají „poslání“. Tedy doživotní otročinu, na kterou nelze aplikovat zákoník práce a tudíž si nikdy nelze vybrat dovolenou, o náhradním volnu nemluvě. (Založil/a: marta-b)

Kůstka
  16. 11. 2014, 16:03
Nenáročný, vtipný, kolikrát jsem se ve vlaku měla problém nesmát nahlas. Hlavní hrdinka byla sem tam fakt docela vtipná, správně ironická a ze všeho dobře vystreslá. Konec byl až moc velký happyend, ale tak co.. :)
Japi
  27. 6. 2016, 12:39
Čerstvě dočtená knížka, sahla jsem po ní spíš z nouze, že jsem měla dočteny zásoby...sice jsem dočetla,ale až tak moc mě nenadchla, je to takový pohodový příběh,ale skoro o ničem, přečtete to ale nic to se mnou neudělalo. Sem tam vtipné, to ano, nevadí mi že jsem dočetla,ale už bych se k ní nevrátila. Vztah, plánuje se svatba, je svatba, plánuje se dítě, je dítě, plánuje se porod, je porod, popis nevolnosti a bolesti při porodu. Příjezd domů, návštěva rodiny a další dítě a to je konec. Ale žádnou knížku nebudu hanit, je to nenáročné a oddychové :-)