Slovník autorů a zhotovitelů mincí, medailí, plaket, vyznamenání a odznaků

Slovník autorů a zhotovitelů mincí, medailí, plaket, vyznamenání a odznaků

Libri - 2006
ISBN: 80-7277-324-0

Libri (2006) 80-7277-324-0 588

Kniha s podtitulem "autoří mající vztah k Čechám, Moravě, Slezsku a Slovensku v letech 1505-2005", přináší ve více než 2 100 většinou biografických medailonech výsledek mnohaletého autorova studia oboru. Představuje sochaře, medailéry, rytce a další výtvarníky od dob renesance až po současnost, jednak ty, kteří žijí nebo žili a tvořili na území zemí Koruny české a Slovenska, jednak rodáky, kteří našli uplatnění v cizině a jednak zahraniční umělce, jejichž díla mají k našim zemím vztah. Všímá si také oficiálních mincoven i soukromých ražeben. Medailony obsahují základní životopisné údaje, přehledy výstav, ocenění, a především co nejúplnější soupisy medailérského díla (u našich autorů) a soupisy medailérského díla majícího vztah k našim zemím (u cizích autorů), včetně dat a rozměrů. Nechybí ani uvedení další literatury, případných zmínek v katalozích, výstav a podobně. (Založil/a: mitulka)