Originální název: Saga of the Swamp Thing: Volume 1

BB art - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-7507-606-9

BB art (2016) 978-80-7507-606-9 232
BB art (2003) 80-7341-171-7 198

Alec Holland je mrtvý. Uhořel. Jeho duše však žije dál. A je zelená.Gigant Alan Moore (Watchmeni, Z pekla, Top Ten, Liga výjimečných) převzal jednu z klasických comicsových postav a udělal z ní legendu. Příběhy zeleného monstra se z akčních dobrodružství změnili v atmosférické a ponuré horory, v "Sandmana z bažin". Monstra z dětských kreseb ožívají, po zemi kráčí ďábel, dává lidem rady do života a mrtví kráčí po zemi. Jediné, co stojí proti zlu, je něco, co možná kdysi bylo člověk.Americký jih nikdy nebyl nejdokonalejším místem pro život, teď se však stává dokonalým místem pro smrt. (Založil/a: matrosh)

Rinae
  5. 2. 2016, 11:12
Upřímně řečeno, musela bych si to asi přečíst znovu, abych dokázala napsat opravdu fundovaný komentář. Takhle mám v hlavě jen podivné útržky o vědcích, krásných ženách a samozřejmě nějakých záporácích, bez kterých se tento typ komiksu neobejde. No a taky je tam zajímavý zvrat, co se identity jedné postavy týče.