Padesát stínů Adama

Padesát stínů Adama

Podtitul: Druhá strana nejlechtivější trilogie desetiletí

Originální název: 50 sbavature di Gigio
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Práh - 2013
ISBN: 9788072524525

Práh (2013) 9788072524525 120

Padesát odstínů – šedi, temnoty a svobody. Je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam, ten existuje – jako náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šarmantní, ale o to víc zábavný přinejmenším z padesáti důvodů uvedených v této humorné parafrázi, která zároveň nepostrádá láskyplný nadhled. I když se Adam šourá v pantoflích po bytě, na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás.
A protože je třeba také trocha zdravé sebeironie, nenechte si ujít ani další knihu Rosselly Calabrò Padesát stínů Evy!
(nakladatelství Práh) (Založil/a: anykam)

Rossella Calabró Rossella Calabró

alča87
  25. 9. 2013, 18:50
Vtipné to je, mnohokrát jsem se zasmála. Autorka krásně vystihla absurditu úspěšné odstínové trilogie. Ale její Adam se mi zdá stejně nereálný jako Grey. Jestli má autorka doma Adama, kterého popisuje, tak ji lituji. Adam a Grey jsou pouze postavy knih a ve skutečném životě je potkáme jen zřídka. A nechápu proč si tuto knihu dávat do knihovny.
Adri-Anna
  19. 9. 2016, 16:40
Vtipný úvod a pár dalších vět to prostě nezachranilo :-( Udělat z chlapů totální kentusáky je stejně trapné jako šedivý originál. Čerpání inspirace mezi houmelesáky nebyl dobrý nápad.
Veve721
  21. 9. 2016, 12:31
"Stín č. 42: Šikovnost - Vypráví se, že Mr. Grey božsky tančí. Adam umí zase božsky vykládat kraviny. "
Musím říct, že porovnání božského pana Greye a obyčejného muže Adama, mně nadchlo. Začalo to tím, že jsem si knížky všimla na regálu v Tescu a kvůli vtipné obálce jsem ji otevřela a nalistovala jednu z kratších kapitol (Stínů). Potichu jsem se zasmála a nalistovala další kratší úsek. Teď už jsem se fakt smála na celé kolo jako nějaký cvok a rychle knížku hodila do košíku, ať můžu pokračovat doma. Sice mně trošku odrazovala cena (dvě stovky za nějakou blbou parodii, celkem tenkou knížku a obsahově nijak extra dílo se mi zdá až moc), ale potom jsem si řekla, že když jsem si koupila všechny tři díly té původní kraviny (50 odstínů), tak tohle už mně z bídy nevytrhne. :D :D :D Nelituju, že jsem si ji koupila. Smála jsem se až do konce a i když si za pár dní nebudu pamatovat, co jsem to vlastně četla, tak mně to aspoň bude motivovat si ji přečíst znovu a znovu se smát na stejných vtipech. ;)
mafou
  19. 9. 2014, 22:00
Lehké čtení pro zasmání, je asi lepší, když si člověk dříve přečte jednu knihu z trilogie Padesáti odstínů...pak chápe věčné srovnávání s božským Greyem...
Ale s komentářem Silviny musím souhlasit- druhý den ani nevíte, že jste něco četli..
Silvina
  12. 9. 2013, 13:13
Tak ano - místy jsem se i pobavila a jednou zasmála nahlas. Ale upřímně, už teď, asi dva dny po přečtení, v podstatě nevím, o čem knížka byla - a nemá to co dělat se stařeckou demencí :-D Prostě žádný velký dojem, nic, co by bylo hodno zapamatování a čestného místa v knihovně.