Kabinet matematických kuriozit profesora Stewarta

Originální název: Professor Stewart s Cabinet of Mathematical Curiosities

Argo - 2013
ISBN: 978-80-7363-292-2

Argo (2013) 978-80-7363-292-2 320

Nudila vás ve škole matematika? To asi proto, že byla nudná! Ian Stewart, jeden z nejznámějších žijících matematiků, si kvůli tomu ve čtrnácti začal vést matematický zápisník. Snášel do něj vše poutavé a zábavné o matematice, co našel, ale co se nevyučovalo. Nakonec zaplnil šest sešitů - a právě z nich vybral příklady do této knihy. Objevte i vy báječnou celoživotní sbírku her, hádanek, příběhů, vtipů a perliček, podivných prvků matematické kultury, módních výrazů, karetních triků a návodů. Třeba jak dostat třešni z koktejlové sklenice nebo jak si vydělat peníze důkazem samozřejmostí - a co jsou Velká Fermatova věta, Poincarého domněnka, teorie chaosu, fraktály, Penroseovo dláždění a skutečný důvod, proč nelze dělit nulou. Kabinet předkládá problémy a hlavolamy ostřílenému fanouškovi i dobrodružnému nováčkovi, čímž zaručuje podněty, poučení, zábavu a překvapení. (Založil/a: Nika_D)

bousovka
  18. 5. 2015, 12:51
Jedna z mála knih, které mě přinutily udělat si výpisky. Neuvěřitelně poutavá kniha nejen o matematice, která nadchne, pobaví a poučí zároveň.