Mikulášovy průšvihy

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-021-9

BB art (2011) 978-80-7461-021-9 103
BB art (1997) 80-86070-44-1 107

Mikuláš je malý nezbedný klučík s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. Už v 60. letech se stal ve Francii jedním ze symbolů dětské literatury a od té doby bavil čtenáře po celém světě. Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora – Réné Goscinyho.

Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína,Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané pointy či legrační kontrasty.

Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách. (Založil/a: matrosh)

René Goscinny René Goscinny
*14.08.1926 - †05.11.1977

Magyana
  16. 5. 2013, 11:51
"Tak, řekl tatínek, "a teď dokážeme mamince, že dobře nakupovat není žádný problém, a naučíme ji, jak se má šetřit. Co říkáš, člobrdo?"
Potom šel tatínek k prvnímu stánku, kde měla prodavačka vyložené pyramidy různé zeleniny, a usoudil, že rajčata nejsou drahá.
"Dejte mi kilo rajčat," poručil si.
Prodavačka nám hodila do síťovky pět rajčat a zeptala se: "A co si dáte k tomu?"
Tatínek koukl na síťovku a řekl: "Jak to? To je na kilo jen pět rajčat?"
"A co jste myslel?" opáčila ta paní, "že budete mít za tu cenu plantáž? Takhle to dopadá vždycky, když jdou nakupovat mužští, jsou všichni stejní, jeden jako druhý!"
chrispe
  16. 2. 2013, 13:50
Říkala jsem si, že jako komentář vypíšu nejoblíbenější příběhy. Ale to prostě a jednoduše nejde. Protože všechny jsou úžasné a nedokážu vynechat ani jeden. ,,Vendelín se pekelně namíchl, jelikož nemá rád, když mu někdo říká tlusťoch, a řekl, že vyhraje všechny Albínovi desetníky a sní pišingry před jeho očima a nedá mu kousnout a ještě se mu vysměje, fakt, bez legrace."
MarieB
  1. 2. 2016, 11:19
Zábavná kniha nejen pro děti, nad spoustou situací se, myslím, usmějí hlavně dospělí. Některé situace mezi rodiči jsou vypsané tak barvitě, že mi přijdou pro děti až "nepřístupné" (hádky...) :-D ;-).
LuckaŠarochová
  30. 9. 2015, 20:21
Je to skvělá kniha o klukovi co žije v dřívějších dobách\r\nZajímavé, napínavé a hlavně ZÁBAVNÉ!!!
Určitě doporučuji.