Vlk samotář

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2238-6

Ikar (2013) 978-80-249-2238-6 416

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova – ale který stále zůstává jejich otcem. Rázem si oba musí pokládat otázky, na něž neexistují jednoduché odpovědi, ale které zodpovězeny být musí. Jaké motivy vedou jejich rozhodnutí nechat otce zemřít, nebo ho naopak udržovat při životě na přístrojích? Co by chtěl on sám? A jaká tajemství před sebou Edward s Carou skrývají? Nový kontroverzní titul světově úspěšné autorky a hvězdy současného psychologického románu Jodi Picoultové. (Založil/a: Gepardice777)

Morsie
  25. 11. 2013, 17:04
Rozhodně náročné čtení, přesto pro mě nebylo snadné, knížku odložit. Je to prostě úžasný příběh a já se po jeho přečtení cítím mírně vyždímaná. Jak emočně, tak rozumově a skoro i fyzicky. Nevím, asi mi dochází slova, nebo lépe řečeno, svoje pocity neumím dost dobře popsat. Vlk samotář je příběh o lidech/o vlcích - je to jedno, protože jsme si tak moc podobní. To Jodi Picoultová svým hlubokomyslným, metaforickým příběhem dokázala.
moonchild
  7. 11. 2013, 17:36
Luke Warren strávil celý život výzkumem vlků.V mnoha ohledech chápe vlky lépe než vlastní rodinu.....
Desmond
  22. 12. 2013, 11:03
Už dlouho jsem nenarazil na knihu, která by do posledního splňovala všechna má kritéria. Vlk samotář nabízí rodinné drama, skvělý příběh o muži, který žil s vlky, problematiku eutanazie a ceny života. Můžu doporučit.
maurarita
  4. 8. 2015, 12:20
Krásná a smutná kniha s hlubokými ,životními myšlemkami parafrázovanými přes příběhy o vlčích smečkách .Je to úžasný příběh s příběhem o hledání pravdy a porozumění
Nifrea
  2. 7. 2014, 10:39
Ze všech knih této autorky se mi zatím Vlk samotář líbil nejvíc, nejen proto, že vlčí téma je mi velmi blízké. Příběh je čtivý (jak je už u autorky zvykem) a přesto, že na téma vlčí smečky moc knih neexistuje, autorka tohle téma podala autenticky. :-)
MMacicekk
  15. 2. 2016, 18:03
Moje první kniha od této autorky a bohužel moc mě nenadchla. Jak už píše Pernella - Lukovo chování a vžívání se do pocitů vlků bylo opravdu přehnané, já tomu prostě neuvěřila. Kolikrát se mi chtělo i smát, když jsem si představila Luka, jak žere s vlky syrové maso, tvář má celou od krve, totéž, jak věděl, co si vlci "myslí" (?!). Mě to prostě nepřesvědčilo. Vlky mám ráda, ale budu ten typ biologa, jak se zmiňuje Luke v knize, který chce zvířata jen pozorovat v jejich přirozeném prostředí a ne se s nimi snažit sžít. Taky mi celkem vadilo, že v knize se neobjevuje jediná normální postava, snad až na Joea... Určitě ale na tuto autorku hned nezanevřu a zkusím i jinou její knihu.
niknikita
  9. 4. 2016, 19:12
Nádherné srovnání lidské a vlčí smečky...Jodi Picoult znovu ukázala, jak dokáže přesně rozehrát příběh a nabídla nám skvělý čtenářský zážitek.
Lucy1994
  27. 6. 2014, 22:31
Zajímavý příběh. Musela jsem se hodně namáhat, aby mi netekly slzy. Smutná, ale přesto krásná kniha. Konec, neboli vyjasnění, jak to všechno vůbec bylo, mě opravdu překvapilo. Musí to být neskutečně těžké a hrozné. Je hodně pravděpodobné, že by se tento příběh mohl opravdu stát - není tam nic, co by bylo přehnané. Ještě teď mám z toho hrůzu a stále prožívám pocit, jak se musela Cara i Edward cítit. Na jednu stranu je mi tato přehnaná empatie na obtíž, ale na druhou stranu si díky ní mohu knihy opravdu "užít" a ponořit se do děje, jako bych byla všemi postavami v knize.
mitulka
  21. 10. 2013, 23:05
Další kniha Jodi Picoult je prostě úžasná a zároveň smutná - jak je těžké rozhodnout o osudu někoho jiného. Všechny postavy byly napsané tak, že se vám dostanou do paměti. Nejvíc se mi však líbil Lukův příběh - příběh, který strávil v divočině. Někdy bych chtěla prožít to dobrodružství, co prožil on....
verca1990
  17. 10. 2016, 11:13
no ja asi nesouhlasim s ostatnima me knizka prisla hrozne nezajimava chvilema nudna.. proste to neni knizka, kterou bych nechtela odlozit a cist dal prave naopak
medvide
  11. 10. 2015, 22:28
Nemám slov. Má první kniha od této autorky a rozhodně stojí za to. Mám ráda vlky a dozvěděla jsem se o nich mnoho nového :-)
Nádherně a poutavě zpracovaný smutný příběh neobyčejného muže a lidí kolem něj...
bazi
  11. 4. 2015, 16:18
Začínám mit rád vlky :-). Zajímavá kniha plná zvratů. Rodinné a sourozenecke problémy. Otázka eutanazie... je to náročné čtení, ale moc krásné. Doporučuji.
Pernella
  8. 10. 2014, 15:54
Zajímavé téma, ale z mého pohledu slabé zpracování. Mnohonásobná ich forma působí zmatečně, přirovnání často skřípala. Lukovo vžívání se do pocitů vlka mi připadalo přehnané. Byla to pro mne první kniha této autorky, ale její styl mě neoslovil.