Tajemství otce děsu

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

X-Egem - 2001
ISBN: 80-7199-053-1

X-Egem (2001) 80-7199-053-1 174

Egyptské pyramidy, to je téma značného množství publikací. Jednotliví autoři také zaujímají k tomuto tématu odlišná stanoviska. Autor této knihy zvolil přístup pochybovačný, to znamená, že na oficiálních teoriích leccos kritizuje a s lecčím nesouhlasí. Je odpůrcem \"vědeckého\" vysvětlování záhadných jevů za každou cenu, ale zároveň se ani stoprocentně nepřiklání k různým \"vesmírným\" teoriím. Autor spíše nastoluje otázky, na které ani neodpovídá. Zpochybňuje teorie, aniž by trval na vysvětlení vlastním. Kniha předkládá mnoho užitečných a zajímavých informací o egyptských pyramidách (též v menší míře i o pyramidách amerických a mezopotamských), obsahuje mnoho cenných technických podrobností (nákresy, schémata), takže vychází vstříc zájemcům o tuto tématiku. Zároveň však nepřináší žádný nový pohled na věc. (Založil/a: Paity)

Paity
  10. 9. 2013, 10:48
Jsem milovníkem záhad, respektive knih o nich. Mám ale rád inteligentní knihy, jejichž autor hned \"nesahá\" po mimozemšťanech, ale snaží se nabídnout několik pohledů a možných vysvětlení. V tomto ohledu tato kniha splňuje vše.