Vlčí princezna

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2827-1

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2827-1 272

Sofie je na světě sama a touží být něčím výjimečná. Ale to, co ji v životě čeká, by si nepomyslela ani ve snu… Školní výlet.

Zasněžené pláně Ruska. Sofie, Delphine a Mariana se náhle ocitnou samy ve vlaku uprostřed liduprázdné, mrazivé pustiny. Dočkají se však pohádkového vysvobození – princezna Anna Fjodorovna Volkonská je na saních tažených koněm odveze do svého zimního paláce, obleče do krásných šatů a připraví jim neobvyklé zážitky. Když padne noc a z okolních lesů zavyjí vlci, zjišťuje Sofie, že tajuplný zchátralý palác obsahuje nejedno tajemství, které jí je vzdáleně povědomé. Začíná pátrat ve vzpomínkách na ztracené dětství, a z toho, co nakonec objeví, jí běhá mráz po zádech. Je princezna Anna tou, za kterou se vydává? Pokud ne, kdo je skutečnou dědičkou šlechtického sídla? A proč Sofii tak přitahují ti bílí vlci? Uhrančivý příběh o jednom výjimečném osudu, který překonal všechny dívčí sny.

Uhrančivý příběh o jednom výjimečném osudu, který překonal všechny dívčí sny. (Založil/a: Gepardice777)

Laděnka Šušu
  31. 1. 2014, 15:29
Příjemný, lehce předpovídatelný příběh, hodně jsem vnímala atmosféru knihy, zasněžené pláně a tuhou, sněžnou zimu, opět se hlavní hrdinka musela ale vrátit domů, což mne mrzelo, nezbývá, než si domyslet, že svůj slib, že se vrátí, dodrží.
Něčím mi tahle kniha připomněla film Kletba měsičního údolí, nejspíše možná rozkladem a neudržovaností zimního paláce v knize a letního sídla právě ve filmu zmiňovaném.
SarkaD
  9. 7. 2015, 10:58
Knižka se mi líbila,Přečtenou jsem ji měla celkem rychle,díky tomu že byla napínavá měla ten správný nádech....
Ta kniha je dobře rozepsaná,má smysl.