Kam patříme

Kam patříme

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-894-6

Domino (2013) 978-80-7303-894-6 344

Zrovna když si začneme myslet, že život držíme pevně v rukou, nás dozajista něco vyvede z omylu…
Marian může bez zaváhání prohlásit, že ve svých šestatřiceti letech dosáhla úplně všeho, o čem kdy snila. Má úspěšnou kariéru, krásný byt a úžasný vztah s mužem, kterého miluje. K úplnému štěstí jí chybí už jen maličkost: aby ji ten muž navlékl snubní prsten a založil s ní rodinu. Peter se ovšem k ničemu nemá a Marian cítí, že její biologické hodiny tikají stále hlasitěji.
To je ovšem jen jeden ze dvou problémů, které ji trápí. Už dlouhých osmnáct let skrývá před celým světem tajemství – a to tajemství se jednoho večera objeví u jejích dveří. Je to zlomový okamžik, kdy se Marianin perfektní život začne hroutit jako domeček z karet. Osmnáctiletá Kirby vždy věděla, že je adoptovaná a nijak ji to netrápilo. Své rodiče i sestru Charlottu měla vždy upřímně ráda, ale zároveň v ní hlodal pocit, že se od nich liší, že zkrátka nezapadá. Sotva dosáhla plnoletosti, vydala se do New Yorku najít svou pokrevní matku – a teď tedy stojí na jejím prahu… (Založil/a: Nika_D)

Emily Giffin Emily Giffin
*20.03.1972

Keatin
  9. 2. 2014, 17:11
S další knihou si tato autorka dala pěkně na čas, nicméně, dle mého názoru, to nedosahuje kvalit jejich ostatních 3 knížek, které jsem přímo zhltla. Může za to už tisíckrát popsaný příběh, který nemá nic navíc, nic, co by mě nadchlo. Bohužel. Ale zase musím říci, že je kniha určená na oddech.
teite
  4. 3. 2014, 9:08
Kniha se dobře čte, to je jednoznačné pozitivum, nicméně obsahově je dosti plytká. Zápletka adoptovaného dítěte hledajícího biologické rodiče je často omílaná a zde zpracovaná dosti nepravděpodobně, postavy jsou jen tak načrtnuté, o jejich vnitřním životě se mnoho nedovídáme, a pokud ano, je to dosti přitažené za vlasy. Pro mě celkem zklamání.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:18
Kniha byla první od této autorky, kterou jsem četla a jsem velmi spokojená. Jenom mě mrzelo, že jsem neměla tolik času a opravdu jsem si tentokrát musela četbu kouskovat. Emily Giffin píše velice čtivě, v této knize je popisováno zajímavé téma biologických i adoptivních rodičů, jejich pocity, myšlenky, emoce. Jsem ráda, že to nebyl žádný sladkobolný románek s přeslazeným koncem. Zkrátka příběh několika lidí, jejichž životy se jednoho dne musely protnout.
Quinty
  9. 3. 2014, 12:04
dalsi dobra knizka od teto autorky. opet jsem ji precetla jednim dechem. Ale fandila jsem marian a conradovi no...ale konec byl takovy otevreny, tak snad :)