Příběh spalovače mrtvol

Podtitul: Dvojportrét Ladislava Fukse

Plus - 2013
ISBN: 978-80-259-0221-9

Plus (2013) 978-80-259-0221-9 304

Na počátku svých pamětí Ladislav Fuks říká: "Nejúplněji jsem obsažen jen a jen ve svých knihách. Bude-li je někdo číst za sto let, nebude ho zajímat, jaký jsem byl já. Pokud ano, tak si mě stvoří z toho, co si přečetl." byl já. Pokud ano, tak si mě stvoří z toho, co si přečetl." Tato slova Jana Poláčka přivedla na myšlenku napsat příběh o našem nejzáhadnějším spisovateli druhé poloviny dvacátého století. (Založil/a: Nika_D)

Hledající
  26. 10. 2013, 18:55
Pro mě první setkání (pominu-li vynikající film "Spalovač mrtvol") s Ladislavem Fuksem a vůbec jsem nebyl zklamaný, právě naopak. Samozřejmě - číst od popisovaného autora konkrétní jeho dílo, a to pak hodnotit, je něco jiného, než číst o jeho životě, a do toho vložit "jen" informace o jeho knihách, jejich smyslu ve vztahu k autorovi apod. Jan Poláček se toho zhostil se ctí, dokázal mě "vtáhnout do příběhu", a výsledkem bylo, že po přečtení jsem se byl hned podívat na místo posledního odpočinku L.F., na Olšanské hřbitovy.
Anny32
  19. 1. 2014, 15:52
Tahle kniha se mi moc líbila - viz: http://kubikova.blog.denik.cz/c/390207/Jan-Polacek-Pribeh-spalovace-mrtvol.html. Knihy Ladislava Fukse jsem četla už před nějakým časem, po přečtení téhle knihy jsem si dala dvě předsevzetí - vyrazit na Olšany a přečíst letos nejdůležitější Fuksova díla:-)